XXVII Niedziela zwykła 08.10.2023

1. Dzisiaj XXVII niedziela zwykła. Po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie Rodziców i dzieci z kl. II przygotowujących się do pierwszej komunii św. w roku 2025.

2. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy w poniedziałek Św. Dionizego, biskupa; w środę Św. Jana XXIII, papieża; w piątek Bł. Honorata Kuźmińskiego, prezbitera.

3. Informuję, że od środy 11.10 do środy 18.10 nie będę obecny w parafii z racji wyjazdu na pielgrzymkę. W razie potrzeby kapłana do chorego lub pogrzebu proszę kontaktować się z O. Sławomirem z Chełmszczonki (Tel. 608 114 951), ks. Andrzejem Poterackim z Kotomierza (Tel. 52 381 92 63) lub kapłanami z sąsiednich parafii. W związku z tym wyjazdem od środy do piątku Mszy św. nie będzie. Sprawy biurowe proszę załatwić do wtorku włącznie lub po moim powrocie. Do wtorku też można przynosić intencje, które złożę u grobu Św. Szarbela w czasie pielgrzymki.

4. Zapraszam na Różaniec po Mszach św. wieczornych. W tym tygodniu proszę, aby dzieci komunijne i kandydaci do bierzmowanie uczestniczyły w Różańcu św. w poniedziałek i wtorek.

5. W sobotę przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim Nauczycielom i Pracownikom szkół już dzisiaj składam serdeczne życzenia, wielu łask i Darów Ducha Św. w kształtowaniu młodego pokolenia. Wszystkie osoby związane ze szkolnictwem polecać będziemy w sobotnim Różańców Matce Bożej. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.

6. W przyszła niedzielę przypada Dzień Papieski i tradycyjnie po Mszach św. będziemy zbierać ofiary do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Zebrane ofiary przeznaczone są na pomoc stypendialną zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin. Gorąco zachęcam do łączenia się w to dzieło

7. W te dni, w które będę obecny w parafii można przynosić wymienianki roczne. Z racji dużej ilości bardzo proszę wypisywać tylko najbliższych zmarłych ze swojej rodziny.

8. Parafia NSPJ zaprasza na rekolekcje, które poprowadzi ks. Dominik Chmielewski w dniach od 15-17.10.2023r. Rozpoczęcie w niedzielę o godz. 19.30.

9. Zapraszamy na pielgrzymkę Diecezji Bydgoskiej do Częstochowy. Parafia w Dobrczu organizuje wyjazd z dekanatu Osielsko. Pielgrzymka odbędzie się w dniach 13-14 października. Bliższe informacje u Ks. Dziekana Grzegorza Bileckiego tel. 52 381 89 79 lub 887 935 425. Zostały jeszcze dwa ostatnie miejsca. Serdecznie zapraszam.

10. Dziękuję za składane ofiary na składkę i konto parafii, szczególnie za ofiary składane dzisiaj na składka inwestycyjna. W tym tygodniu w kościele parafialnym został zamontowany zestaw multimedialny, dzięki któremu wyświetlane są pieśni i modlitwy odmawiane w czasie nabożeństw. Dziękuję jednej rodzinie z naszej parafii za pokrycie połowy kosztów tego zakupu. Dziękuję za sprzątnie kościoła parafialnego p. Angelice Fac i p. Barbarze Marciniak. Dziękuję za sprzątanie kościoła św. Marii Magdaleny Rodzinie Wilczyńskich i proszę o sprzątanie za tydzień Rodzinę Weyna. Dziękuję również za sprzątanie kościoła w Kozielcu Rodzinie Ożóg i proszę o sprzątanie jeszcze raz za tydzień za tydzień. Za wszelką życzliwość i pomoc składam serdeczne podziękowania. (intencje)

ks. Bartosz Wojtaszek proboszcz