XXVII Niedziela Zwykła 02.10.2022

  1. Dzisiaj XXVII Niedziela Zwykła. św. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 12.00 poświęcę dzieciom przygotowującym się do I-szej komunii św. różańce, a po Mszy św. spotkanie z dziećmi i rodzicami.
  2. Trwamy w miesiącu październiku. Serdecznie zapraszam do odmawiania różańca św. W naszej parafii modlitwa różańcowa po Mszy św. wieczornej o godz. 17.30. W środę na wspólny różaniec zapraszam wszystkie dzieci i młodzież, a szczególnie dzieci komunijne.
  3. W liturgii kościoła w tym tygodniu wspominamy: we wtorek Św. Franciszka za Asyżu, w środę Św. Siostrę Faustynę, w czwartek Św. Brunona, w piątek MB Różańcowej.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek odmówimy różaniec św. w intencji nowych powołań. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy. Chorych z komunią św. odwiedzę w piątek od godz. 8.00.
  5. W piątek przypada 7-my dzień miesiąca i w naszej parafii szczególna modlitwa o uzdrowienie za wstawiennictwem Św. Szarbela. Msza św. z namaszczeniem o godz. 20.00. Intencje o zdrowie i w różnych potrzebach można przynosić przed Mszą św. do zakrystii. W ten dzień nie będzie Mszy św. wieczornej.
  6. W przyszła niedzielę spotkanie rodziców i dzieci kl. II, które w roku 2024 przystąpią do I-szej komunii św. Przypominam, że przygotowanie do pierwszej komunii św. ma cykl dwuletni, dlatego proszę o obecność wszystkich rodziców.
  7. Można przynosić nowe wymienianki roczne. Bardzo proszę, aby podawać jedną godzinę Mszy św. niedzielnej oraz wpisywać tylko najbliższych zmarłych.
  8. Trwają prace w prezbiterium kościoła parafialnego. W tym tygodniu udało się wyrównać posadzkę w prezbiterium, oraz zakończyć prace związane z instalacją elektryczną. Dziękuję naszym Parafianom: p. Grzegorzowi Hyjkowi, Markowi i Karolowi Krzewickim oraz Maciejowi Hilerowi za wszelką pracę wykonaną w naszym kościele. Wszystkim natomiast osobą sprzątającym kościół parafialny za wielki trud przygotowania świątyni na dzisiejszą Msze św. Zostało również zamontowane relikwiarium, w którym znajduje się relikwiarz z relikwiami Św. Szarbela, tablica informacyjna oraz obraz Świętego. Serdecznie dziękuję. W tym tygodniu Msze św. będą już odprawiane w kościele parafialnym.
  9. Dziękuję za sprzątanie kościoła Św. Marii Magdaleny Rodzinie Brzozowskim i proszę o sprzątanie w tym tygodniu Rodzinę Lewandowskich; dziękuję również za sprzątanie kościoła w Kozielcu Rodzinie Dobrowolskich i proszę o sprzątanie za tydzień Rodzinę Wojewódzkich. Dziękuję również za kwiaty do naszych kościołów oraz składane ofiary na potrzeby naszej parafii na składkę oraz indywidualnie na prace remontowe. Serdeczne Bóg zapłać. W przyszła niedzielę składka inwestycyjna.

ks. Bartosz Wojtaszek
proboszcz