XXVI Niedziela Zwykła 29.09.2019

  1. Przeżywamy dzisiaj XXVI niedziela zwykła. We wtorek rozpoczynamy miesiąc październik, miesiąc różańcowy. Zapraszam codziennie na różaniec po Mszy św. wieczornej o godz. 17.30. W środę różaniec poprowadzą dzieci, szczególnie I-szo komunijne, natomiast w piątek młodzież naszej parafii.
  2. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Chorych z komunia św. odwiedzę w piątek od godz. 8.00. Spowiedź w piątek od godz. 16.30. W sobotę o godz. 9.00 Msza św. w intencjach Róż Różańcowych w Kozielcu i tradycyjnie Adoracja NS w kościele parafialnym w sobotę od godz. 16.30. Zapraszam w każdą środę na Nowennę do MBNP, a w piątek na koronkę do Bożego Miłosierdzia po Mszy wieczornej.
  3. W przyszła niedzielę poświęcenie różańców dzieci komunijnych podczas Mszy św. o godz. 12.00, a po Mszy spotkanie z rodzicami. Zapraszam na Msze św. i spotkanie również rodziców i dzieci klas II, zgodnie z zarządzeniem kurii w związku 2-letnim przygotowaniem do I-szej komunii św.
  4. W tym tygodniu w poniedziałek wspominamy św. Hieronima, we wtorek Św. Teresę od Dzieciątka Jezusa, w środę Św. Aniołów Stróżów, w piątek Św. Franciszka z Asyżu, a w sobotę Św. Faustyny.
  5. Dziękuję za wpłaty z racji przedłużenia ważności grobów. Równocześnie przypominam wszystkim, że po 20 latach dysponenci grobów są zobowiązani do uiszczenia opłaty przedłużającej ważność grobu na następne 20 lat. Proszę o sprawdzenie na naszym cmentarniku internetowym, które groby są już po terminie.
  6. W minionym tygodniu dzięki pomocy Pana Janusza Koszuckiego i pracy naszych Parafian udało się wyrównać teren pod parking przy kościele Św. Marii Magdaleny. Bardzo proszę o parkowanie samochodów przodem do cmentarza, tak aby jak najwięcej samochodów zmieściło się na parkingu. W tym tygodniu chciałbym jeszcze wymienić siatkę ogrodzenia cmentarza od strony parkingu i zamontować nową bramę wjazdową na dolną część cmentarza. Zapraszam osoby chętne do malowania słupków ogrodzenia we wtorek na godz. 10.00. Dziękuję również za skoszenie trawy przy kościele parafialnym oraz na cmentarzu.
  7. Zgodnie z sugestią Pani konserwator odłożyliśmy malowanie kościoła w Kozielcu na okres wiosenny przyszłego roku. W październiku jeszcze wróci od renowacji figura Matki Bożej, która zostanie umieszczona w prezbiterium kościoła w Kozielcu. Koszt renowacji wynosi około 2000 złotych. Gdyby ktoś chciał partycypować w kosztach renowacji będę bardzo wdzięczny. Zakupiłem również dwa nowe komplety obrusów oraz nową kotarę do kościoła w Kozielcu. Koszt tego wyniósł 835zł.
  8. W sobotę próba scholii dziecięco – młodzieżowej o godz. 10.00.
  9. Dziękuję wszystkim za wszelką pomoc i składane ofiary na ten cel parafialne i remontowe. Dziękuję również za kwiaty i sprzątanie kościołów. (intencje)

Ks. Bartosz Wojtaszek
Proboszcz