XXVI Niedziela Zwykła 27.09.2020


  1. Dzisiaj XXVI Niedziela zwykła. Podczas Mszy św. o godz. 12.15 druga grupa dzieci naszej parafii przystąpi do I-szej komunii św. Pamiętajmy o modlitwie w intencji dzieci komunijnych i ich rodziców i chrzestnch. W tym tygodniu z racji I-szej komunii św. od poniedziałku do piątku przeżywać będziemy „Biały Tydzień” dzieci komunijnych i dlatego wszystkie Msze św. będą odprawiane w kościele parafialnym.
  2. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek Św. Wacława, we wtorek Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w środę Św. Hieronima, w czwartek Św. Teresę od Dzieciątka Jezus, a w piątek Św. Aniołów Stróżów.
  3. Od czwartku rozpoczynamy miesiąc październik poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Serdecznie zapraszam każdego dnia do wspólnego Różańca po Mszy św. wieczornej około godz. 17.30.
  4. W następną niedzielę 4 października podczas Mszy św. o godz. 12.00 poświęcenie Różańców dzieci, które w roku 2021 przystąpią do I-szej komunii św., a po Mszy św. spotkanie z rodzicami.
  5. Dziękuję również za ofiary składane z racji przedłużenia po 20 latach ważności grobów na naszych cmentarzach.
  6. W tym tygodniu przypada I-szy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek po Mszy św. wieczornej Adoracja Najświętszego Sakramentu i szczególna modlitwa w intencji powołań. Możliwość spowiedzi w piątek od godz. 16.00. Chorych z komunią św. odwiedzę w piątek od godz. 8.00. W sobotę Msza św., adoracja, medytacja i różaniec św. o godz. 9.00 z racji I-szej soboty miesiąca w kościele w Kozielcu. Serdecznie zapraszam.
  7. Dziękuję za sprzątanie kościoła Św. Marii Magdaleny Parafianom z bloków w Trzęsaczu i zarazem proszę o sprzątanie kościoła na następna niedzielę Rodzinę Głogowskich. Dziękuję za sprzątanie kościoła w Kozielcu Rodzinie Paulinie i Michałowi Ożóg i zarazem proszę o sprzątanie kościoła na następna niedzielę Rodzinę Różę i Antoniego Bigaj. Dziękuję również za sprzątanie kościoła parafialnego i Rodzicom dzieci I-szo komunijnych za kwiaty do ołtarza, a pani Annie Szupryt – Szopińskiej za dekoracje i ułożenie kwiatów na Uroczystość I-szej Komunii św. Dziękuję za wszelką pomoc w minionym tygodniu oraz za każdą życzliwość i składane ofiary na potrzeby naszej parafii i budowy plebanii. (intencje)

Ks. Bartosz Wojtaszek
proboszcz