XXVI Niedziela Zwykła 25.09.2022

  1. Dzisiaj XXVI Niedziela Zwykła. św.
  2. W liturgii kościoła w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. męczenników Kosmy i Damiana, we wtorek Św. Wincentego a Paulo, w środę Wacława, w czwartek św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w piątek św. Hieronima, a w sobotę św. Teresę od Dzieciątka Jezus.
  3. W sobotę rozpoczynamy miesiąc październik – miesiąc Maryjny Różańcowy. W naszej parafii Różaniec codziennie po wieczornej Mszy św. W każdą środę października zapraszam na różaniec wszystkie dzieci, a szczególnie dzieci komunijne.
  4. W tym tygodniu I-sza sobota miesiąca. Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi w sobotę o godzinie 9.00 w kościele w Kozielcu.
  5. Ze względu na remont w prezbiterium w kościele parafialnym w tym tygodniu wszystkie Msze święte od poniedziałku do soboty w kościele filialnym Św. Marii Magdaleny we Włókach, z wyjątkiem Mszy św. wtorkowej, która jak zawsze jest w Kozielcu.
  6. Ze względu na mój wyjazd w październiku na pielgrzymkę do św. Szarbela od przyszłej niedzieli można przynosić nowe wymienianki roczne. Bardzo proszę, aby podawać jedną godzinę Mszy św. niedzielnej oraz wpisywać tylko najbliższych zmarłych, gdyż mam problem, aby przeczytać wszystkie przed Mszą św.
  7. W przyszła niedzielę podczas Mszy św. o godz. 12.00 poświęcę różańce dzieciom komunijnym, a po Mszy św. spotkanie z rodzicami. Natomiast informuję, że spotkanie rodziców i dzieci kl.II, które do komunii św. przystąpią w roku 2024 będzie w następną niedzielę 9 października po Mszy św. o godz. 12.00. Przypomnę o tym spotkaniu jeszcze na przyszłą niedzielę.
  8. Trwają prace w prezbiterium kościoła parafialnego. Zostały położone nowe przewody elektryczne, mikrofonowe, do kamer oraz do ołtarza św. Szarbela, a także przygotowany szalunek do schodów. Bardzo serdecznie dziękuję naszym Parafianom: p. Grzegorzowi Hyjek, p. Rafałowi Kwiatkowskiemu, p. Maciejowi Hilerowi, mojemu ojcu p. Henrykowi Wojtaszkowi za pracę przy położeniu całego okablowania, p. Andrzejowi Kobieli za założenie szalunku schodów w prezbiterium. Wszystkim natomiast osobą sprzątającym kościół parafialny za wielki trud przygotowania świątyni na dzisiejszą Msze św.
  9. Dziękuję p. Aleksandrowi Michalik za kwiaty na plebanię, p. Dariuszowi Strzelczyk za wykonanie stołu ołtarzowego do ołtarza św. Szarbela oraz p. Agacie Śpikowskiej za namalowanie obrazu Św. Szarbela i ufundowanie go przez Państwo Annę i Karola Pawlak. Serdecznie Bóg zapłać.
  10. Dziękuję za sprzątanie kościoła Św. Marii Magdaleny Rodzinie Szopińskim i proszę o sprzątanie w tym tygodniu Rodzinę Brzozowskich; dziękuję również za sprzątanie kościoła w Kozielcu Rodzinie Dobrowolskich i proszę o sprzątanie jeszcze raz za tydzień. Dziękuję również za kwiaty do naszych kościołów oraz składane ofiary na potrzeby naszej parafii, szczególnie jednej rodzinie z Włók i Trzęsacza za przekazanie indywidualnych ofiar na prace remontowe w naszych kościołach. Serdeczne Bóg zapłać.

ks. Bartosz Wojtaszek
proboszcz