XXVI Niedziela Zwykła 01.10.2023

 1. Dzisiaj XXVI niedziela zwykła. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.00 święcenie Różańców dzieci przygotowujących się do I-szej komunii św., a po Mszy św. spotkanie kandydatów do bierzmowania.
 2. Rozpoczął się miesiąc październik poświęcony Matce Bożej. Serdecznie zapraszam wszystkich codziennie na Różaniec św. po Mszy św. wieczornej. W każdą środę i piątek szczególnie zapraszam dzieci przygotowujące się do I-szej komunii św. z klas II i III.
 3. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy w poniedziałek Św. Aniołów Stróżów, w środę Św. Franciszka z Asyżu, w czwartek Św. Faustynę i po Mszy św. odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, w piątek Św. Brunona, a w sobotę NMP Różańcowej.
 4. Od tego tygodnia wracamy do odprawiania Mszy św. w naszych kościołach według normalnego porządku, tzn. poniedziałek, środa, piątek i sobota w kościele parafialnym, wtorek w Kozielcu, a w czwartek w kościele Św. Marii Magdaleny.
 5. W przyszła niedzielę spotkanie dzieci kl. II, które przystąpią do I-szej komunii św. w roku 2025. Przypominam, że zgodnie z rozporządzeniem diecezjalnym przygotowanie do komunii św. trwa 2 lata. Bardzo proszę wszystkich Rodziców i dzieci kl. II o obecność na spotkaniu.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Chorych z komunią św. odwiedzę od godz. 8.00, a okazja do spowiedzi od godz. 16.30 w kościele parafialnym. W pierwszą sobotę miesiąca Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 9.00 w kościele w Kozielcu.
 7. W sobotę przypada 7-my dzień miesiąca i w naszej parafii modlitwa o uzdrowienie za wstawiennictwem Św. Szarbela. Msza św. z namaszczeniem o godz. 20.00. Intencje o zdrowie i w różnych potrzebach można przynosić przed Mszą św. do zakrystii lub wysyłać na specjalny adres poczty internetowej [email protected].
 1. Można przynosić wymienianki roczne. Z racji dużej ilości bardzo proszę wypisywać tylko najbliższych zmarłych ze swojej rodziny. Można też zamawiać intencje Mszalne na kolejny rok.
 2. Parafia NSPJ zaprasza na rekolekcje, które poprowadzi ks. Domini Chmielewski w dniach od 15-17.10.2023r. Rozpoczęcie w niedzielę o godz. 19.30.
 3. Dziękuję za składane ofiary na składkę i konto parafii, szczególnie za ofiary na cele remontowe, za tydzień składka inwestycyjna. Dziękuję za sprzątnie kościoła parafialnego naszym Parafiankom. Dziękuję za sprzątanie kościoła św. Marii Magdaleny Rodzinie Widurskich i proszę o sprzątanie za tydzień Rodzinę Wilczyńskich. Dziękuję również za sprzątanie kościoła w Kozielcu Rodzinie Widurskich i proszę o sprzątanie za tydzień Rodzinę Alicję i Adama Ożóg. Za wszelką życzliwość i pomoc składam serdeczne podziękowania.
 4. W minionym tygodniu zmarł ks. Bronisław Kaczmarek, wikariusz generalny naszej diecezji i wieloletni proboszcz parafii Św. Trójcy w Bydgoszczy. Pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 11.30 w kościele Chrystusa Króla. Pamiętajmy w naszej modlitwie. (intencje)

Bartosz Wojtaszek
proboszcz