XXV Niedziela Zwykła 22.09.2019

1. Przeżywamy dzisiaj XXV niedziela zwykła. Przypominam o dostarczeniu do końca września deklaracji dzieci, które w roku 2020 przystąpią do I-szej komunii św. w naszej parafii.
  2. Do końca września można jeszcze zapisywać się na 4-dniową pielgrzymkę na południe Polski w dniach 21-24 październik. Serdecznie zapraszam.
  3. W poniedziałek przypada wspomnienie Św. O.Pio, w czwartek Św. Kosma i Damiana, w piątek Św. Wincentego a Paulo.
  4. Zapraszam w środę na Nowennę do MBNP i w piątek na Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
  5. W sobotę próba scholii dziecięco – młodzieżowej o godz. 10.00.
  6. W sobotę nie będzie Mszy św. wieczornej, w tym dniu Msza będzie odprawiona o godz. 12.30 w kościele Św. Marii Magdaleny we Włókach.
  7. Informuję o komunikacie, w którym Kuria Diecezjalna przypomina, że rodzice powinni złożyć deklarację udziału swoich dzieci w lekcjach religii w szkole. Religia nie jest przedmiotem dodatkowym, lecz jest przedmiotem do wyboru, który staje się obowiązkowy po złożeniu przez rodziców stosownego oświadczenia. Każde dziecko czy młodzież, którzy chcą przystępować do sakramentów w parafii lub zostać rodzicem chrzestnym ma obowiązek uczestniczyć w katechezie szkolnej. Ponadto:
    1. Przygotowanie do I-szej komunii św. trwa 2 lata i obejmuje nauczanie w klasie II i III oraz spotkania w parafii.
    2. Przygotowanie do sakramentu bierzmowania trwa 3 lata od klasy VII, a sam sakrament udzielany jest w klasie I ponadpodstawowej.
    3. Katechizacja przedmałżeńska dla uczniów ze szkół ponadpodstawowych trwa 2 lata w ramach katechizacji szkolnej i parafialnej.
  8. Zakończyliśmy remont w kościele w Kozielcu, pozostało nam po konsultacjach z konserwatorem wymalowanie wnętrza kościoła oraz konserwacja sufitu kościoła. Dziękuję wszystkim za wszelką pomoc i składane ofiary na ten cel. Dziękuję również za kwiaty i sprzątanie kościołów. Wszystkim za wszelką pomoc bardzo dziękuję. (intencje)
  9. Z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg odwołał do wieczności Śp. Danutę Andrykowską z Kusowa. Pogrzeb będzie we wtorek o godz. 14.00 w kościele w Dobrczu.