XXIX Niedziela Zwykła 22.10.2023

 1. Dzisiaj XXIX niedziela zwykła. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Misyjną w czasie której ogarniamy modlitwą wszystkich misjonarzy i misjonarki. Przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę do puszki na cele misyjne.   
 2. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy w sobotę Św. Apostołów Szymona i Judę Tadeusza.  
 3. Trwa miesiąc październik poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Gorąco zapraszam na Różaniec po Mszach św. wieczornych. Szczególne zaproszenie kieruję do wszystkich dzieci z klas II i III przygotowujących się do I-szej komunii św., które w poniedziałek, środę i piątek odmawiają zawsze piątą tajemnicę różańca wspólnie przy ołtarzu. Proszę również o udział w Różańcu wszystkie osoby przygotowujące się do bierzmowania. 
 4. Do końca tygodnia można składać deklarację wszystkich chętnych, którzy pragną przygotować się do sakramentu bierzmowania. Po Uroczystości Wszystkich Świętych odbędzie się spotkanie. O terminie poinformuję w ogłoszeniach parafialnych.  
 5. Biuro Prasowe Diecezji organizuje kurs formacyjny fotografów i operatorów sprzętu audiowizualnego, który odbędzie się 9 i 10 listopada. Zgłoszenia można kierować na adres: [email protected]. (informacje na stronie diecezji). 
 6. Odezwa ks. Biskupa Krzysztofa Włodarczyka w związku z diecezjalnym dziękczynieniem za beatyfikację Rodziny Ulmów – tekst 
 7. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Dziękuje wszystkim, którzy przez cały rok dbają i troszczą się o groby znajdujące się na naszych cmentarzach oraz o zachowanie czystości i porządku. Dziękuję za koszenie trawy oraz wszelkie porządki przy śmietniku na cmentarzu. Pragnę już dziś poinformować, że w naszej parafii Msze św. 1 listopada będą: 
  • 8.00 – Kościół parafialny MB Królowej we Włókach 
  • 9.30 – Kościół  filialny Niepokalanego Poczęcia w Kozielcu (procesja na cmentarzu) 
  • 12.00 – Kościół filialny Św. Marii Magdaleny we Włókach (procesja na cmentarzu) 

Natomiast 2 listopada w Dzień Zaduszny Msze św.: 

  • 15.00 – Kościół  filialny Niepokalanego Poczęcia w Kozielcu 
  • 17.00 – Kościół filialny Św. Marii Magdaleny we Włókach 

Można składać wymienianki roczne. Z racji dużej ilości proszę wypisywać tylko najbliższych swoich zmarłych.  

Dziękuję za składane ofiary na składkę i konto parafii, szczególnie za ofiary składane na cele remontowe. W ubiegła niedzielę zebraliśmy na Dzieło Nowego Tysiąclecia 1080zł. Dziękuję za sprzątnie kościoła parafialnego p. Angelice Fac i p. Barbarze Marciniak. Dziękuję za sprzątanie kościoła św. Marii Magdaleny Rodzinie Perlik i proszę o sprzątanie za tydzień Rodzinę Kalinowskich. Dziękuję również za sprzątanie kościoła w Kozielcu Rodzinie Kamedulskich i proszę o sprzątanie jeszcze raz za tydzień. Dziękuję wszystkim, którzy byli zaangażowanie w czasie mojej nieobecności w parafii. Dziękuję za kwiaty do naszych kościołów i każdą pomoc. Serdeczne Bóg zapłać. (intencje)    

ks. Bartosz Wojtaszek
proboszcz