XXIX Niedziela Zwykła 18.10.2020

 1. Dzisiaj XXIX Niedziela zwykła jest Niedzielą Misyjną w sposób szczególny modlimy się w intencji misjonarzy i misjonarek oraz wszystkich intencji misyjnych. Ofiary zbierane przeznaczamy na cele misyjne. W związku z tygodniem misyjnym w czwartek do szczególnej modlitwy w intencji misji i beatyfikacji Pauliny Jaricot założycielki Żywego Różańca zapraszam wszystkie Róże Różańcowe naszej parafii i bardzo proszę o prowadzenie w ten dzień różańca św.
 2. W związku z ograniczeniami związanymi z pandemią:
  1. Jestem zmuszony zawiesić wszystkie Msze św. w kościołach filialnych. Od poniedziałku do odwołania wszystkie Msze św. będą odprawiane w kościele parafialnym.
  2. Bardzo proszę o zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa.
  3. W naszym kościele zgodnie z wytycznymi może przebywać równocześnie 50 osób.
  4. W kruchcie zostały zamontowane dozowniki do dezynfekcji rąk, bardzo proszę przy wejściu do kościoła z nich korzystać.
  5. Wierni i osoby służące do Mszy św. powinni mieć zasłonięte usta i nos.
  6. W związku z zapytaniem odnośnie udzielania komunii św. informuję że KEP wydała specjalny komunikat w którym wyjaśnia, że zarówno komunia św. udzielana do ust, jak i na rękę jest godnym przyjmowaniem Ciała Pańskiego. W naszym przypadku, gdy ja sam udzielam komunii św. bardzo proszę, aby w pierwszej kolejności do komunii św. podchodziły osoby, które chcą przyjąć komunię na rękę i w mojej obecności Ją przyjmowały, a później podchodziły osoby, które chcą przyjąć komunię do ust.

Starajmy się o przestrzeganie wszystkich zaleceń ze względy na własne zdrowie,
jak i bezpieczeństwo innych. W tym trudnym czasie pamiętajmy, aby modlić się, o jak najszybsze ustanie epidemii.

 1. W przyszłym tygodniu podam informacje, jak będzie wyglądała Uroczystość Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. Przy wyjściu z kościoła zostały wyłożone formularze na wymieniani roczne oraz jednorazowe. Bardzo proszę o czytelne wypełnianie i składanie w zakrystii. Przy wyjściu z kościoła za dobrowolną ofiarę można nabyć chorągiewki, które można wykorzystać do dekoracji grobów
 2. W tym tygodniu wspominamy: we wtorek Św. Jana Kantego, w czwartek Św. Jana Pawła II. Przypominam, że w następną niedzielę 25 października przechodzimy na czas zimowy.  
 3. Serdecznie zapraszam każdego dnia do wspólnego Różańca po Mszy św. wieczornej. Niech ta modlitwa odmawiana we wspólnocie naszej parafii oraz w naszych domach wyprosi ustanie epidemii i da siłę wszystkim chorym oraz tym którzy ich leczą i pielęgnują.
 4. Dziękuję za sprzątanie kościoła Św. Marii Magdaleny Rodzinie Widurskich, dziękuję za sprzątanie kościoła w Kozielcu Rodzinie Bigaj. Na razie wstrzymujemy sprzątanie kościołów filialnych, a wznowimy je po ustaniu limitów wiernych. Dziękuję również za sprzątanie kościoła parafialnego. Dziękuję za ofiary składane szczególnie w ubiegłą niedzielę na składkę inwestycyjną i konto parafii oraz za wszelką pomoc, a Rodzinie Państwa Szyszler z Włók za ufundowanie kwiatów do kościoła parafialnego. (intencje)

Ks. Bartosz Wojtaszek
proboszcz