XXIX Niedziela Zwykła 16.10.2022

  1. Dzisiejsza XXIX Niedziela Zwykła jest Dniem Papieskim obchodzonym w całej Polsce. Po każdej Mszy św. można złożyć ofiarę do puszki na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Zebrane pieniądze są przeznaczone na stypendium dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin.
  2. W liturgii kościoła w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek Św. Ignacego Antiocheńskiego; we wtorek święto Św. Łukasza Ewangelisty, a w czwartek Św. Jana Kantego.
  3. W tym tygodniu Msze św. w naszej parafii: w poniedziałek, środę i sobotę o godz. 17.00. W pozostałe dni Mszy św. nie będzie.
  4. Trwamy w miesiącu październiku. Serdecznie zapraszam do odmawiania różańca św. w swoich domach, natomiast w naszej parafii modlitwa różańcowa po Mszy św. wieczornej o godz. 17.30. Dzieci natomiast, a szczególnie dzieci komunijne zapraszam w tym tygodniu na różaniec w poniedziałek do kościoła parafialnego.
  5. W przyszła niedzielę przeżywać będziemy niedzielę misyjną i w sposób szczególny ogarniemy naszą modlitwą wszystkie osoby duchowne i świeckie pracujące na misjach, gdzie głoszą Ewangelię Po Mszach św. zbiórka do puszki na Działa Misyjne.
  6. Przypominam, że od wtorku do 26 października w związku z wyjazdem na pielgrzymkę nie będę obecny w parafii. Wszelkie sprawy biurowe, wymienianki roczne i stypendia mszalne będzie można załatwić po moim powrocie. W tym czasie w razie potrzeby kapłana do chorego lub pogrzebu proszę się kontaktować z O. Sławomirem Zastępowskim z Chełmszczonki lub ks. Maciejem Andrzejewskim proboszczem ze Strzelec Górnych lub ks. Andrzejem Poterackim proboszczem z Kotomierza. Kontakt do tych kapłanów jest wywieszony w gablotach przy każdym kościele.
  7. Rada Rodziców SP w Kozielcu organizuje w szkole Akcję „Wysprzedaż Garażowa” w dniu 22.10.2022r. w godzinach od 11.00 do 16.00. Można sprzedać lub kupić rzeczy, które jednym są zbędne, a innym mogą się przydać. Bliższe informacje znajdziemy na plakacie w gablocie lub Fecebooku. Dochód przeznaczony jest na potrzeby szkoły.
  8. W tym tygodniu zostaną zakończone prace konserwatorskie w kościele, a do końca października zakończone prace w pracowni konserwatorskiej i zamknięty pierwszy etap remontu ołtarza. Pozostałe prace będą kontynuowane na wiosnę. W tym tygodniu dzięki pomocy i życzliwości naszych Parafian zostały odmalowane ściany w prezbiterium kościoła parafialnego. Dziękuję p. Adamowi Bugajskiemu, p. Markowi Gartsztka, p. Łukaszowi Westfal i p. Dariuszowi Banaś za wykonanie tej pracy oraz wszystkim za pomoc w rozstawieniu i złożeniu rusztowania. Dziękuję również p. Dariuszowi Strzelczyk za wykonanie dwóch ambonek do kościoła parafialnego. Została również zamontowana balustrada przy wejściu do zakrystii.
  9. Dziękuję za sprzątanie kościoła parafialnego w tym tygodniu i w czasie całego remontu prezbiterium, za sprzątanie kościoła Św. Marii Magdaleny Rodzinie Hyjek i proszę o sprzątanie w tym tygodniu Panią Grażynę Hyjek; dziękuję również za sprzątnie kościoła w Kozielcu Rodzinie Wojewódzkich i proszę o sprzątanie za tydzień Rodzinę Ożóg. Dziękuję za kwiaty i składane ofiary na potrzeby naszej parafii, szczególnie za ofiary na cele remontowe na składkę i konto parafii. Serdeczne Bóg zapłać.

ks. Bartosz Wojtaszek
proboszcz