XXIV Niedziela Zwykła 13.09.2020

  1. Dzisiaj XXIV Niedziela zwykła. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy dzisiaj podczas nabożeństwa fatimskiego o godz. 20.00 w kościele parafialnym przy figurze Matki Bożej Fatimskiej.
  2. W minioną niedzielę przeżyliśmy dziękczynienie za zbiory – nasze parafialne dożynki. Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli we Mszy św. dziękczynnej, a późnej stworzyli wspólnotę stołu przy kościele. Dziękuję wszystkim przedstawicielem poszczególnych wsi za przygotowanie wieńców dożynkowych, kwiatów, owoców i warzyw oraz chleba dożynkowego. Szczególne podziękowania dla przedstawicieli Hutnej Wieś, która mimo braku rolników włączyła się we wspólne dziękczynienie. Dziękuję za pomoc w przygotowaniu spotkania przy wspólnym stole i zaangażowanie oraz za wszelkie dary przyniesione do wspólnego dziękczynienia. Mam nadzieję, że takie spotkanie stanie się naszą parafialną tradycją i podczas pierwszej niedzieli września każdego roku będziemy gromadzili się na wspólnej modlitwie i wspólnym biesiadowaniu. Dziękuję również jednej rodzinie naszej parafii za przekazanie z tej okazji 1500zł na cele budowlane.
  3. W ubiegłą niedzielę również stowarzyszenie „Łatwo Pomagać” organizowało loterię i zbiórkę pieniędzy na bony świąteczne dla małych pacjentów onkologii dziecięcej szpitala im. Antoniego Jurasza. Serdecznie dziękuję za włączenie się w to niesamowite działo. Podczas zbiórki w naszej parafii do zostało zebrane 4016,31zł i 5 Euro.  
  4. W poniedziałek gościliśmy w naszej parafii Relikwie Św. Szarcela, Św. Hardiniego, Św. Rafki i Bł. Stefana – Świętych libańskich. Bardzo serdecznie dziękuję za liczny udział w nabożeństwie i wspólną modlitwię. Dziękuję za dekoracje kościoła i szczególną oprawę muzyczną.
  5. W poniedziałek Święto Podwyższenia Krzyża z tej okazji o godz. 10.00 Msza św. Krzyżma, w katedrze bydgoskiej, podczas której ks. Biskup poświęci oleje używane potrzebne do sprawowania sakramentów. W naszej parafii Msza św. o godz. 17.00
  6. W środę po Mszy św. próba dzieci, które w niedzielę 27 września o godz. 12.15 przystąpią do I-szej komunii św. Natomiast w następną niedzielę 20 września po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie organizacyjne rodziców dzieci, które do I-szej komunii przystąpią w roku 2021.
  7. W III-ci czwartek miesiąca zgodnie z zapowiedzią po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 17.00 w kościele Św. Marii Magdaleny we Włókach. Serdecznie zapraszam.
  8. Dziękuję za składany ofiary na cele budowlane i remontowe, szczególnie dzisiaj podczas składki inwestycyjnej. Dziękuję również za indywidualne ofiary składane w zakrystii i na konto parafii na cele naszej parafii. Dziękuję za sprzątanie kościoła Św. Marii Magdaleny Rodzinie Krzewickich i zarazem proszę o sprzątanie kościoła na następna niedzielę Rodzinę Michalik. Dziękuję za sprzątanie kościoła w Kozielcu Pani Zycie Baran i zarazem proszę o sprzątanie kościoła na następna niedzielę Rodzinę Alicję i Adama Ożóg. Dziękuję również za sprzątanie kościoła parafialnego i za wszelkie słodycze dla dzieci. Dziękuję Panu Tadeuszowi Rachfalskiemu za pomoc w malowaniu podbitki do nowej plebanii. W przyszła sobotę przy dobrej pogodzie chciałbym wyrównać teren dookoła plebanii i w związku z tym zapraszam wszystkich, którzy chcieliby pomóc w sobotę na godz. 10.00, proszę zabrać swoje narzędzia. (intencje)

Ks. Bartosz Wojtaszek
proboszcz