XXIV Niedziela Zwykła 11.09.2022

  1. Dzisiaj XXIV Niedziela Zwykła. W naszej parafii dziękczynienie za tegoroczne zbiory tzw. dożynki parafialne. Serdecznie zapraszam do udziału we Mszy św. dożynkowej o godz. 12.00. Bardzo zapraszam wszystkich, którzy uczestniczą we Mszy św. o godz. 8.00 i 9.30, aby przyjechali na wspólne świętowanie przy stole, które odbędzie się po Mszy św. dożynkowej przy kościele parafialnym. Po Mszy św. dożynkowej święcenie pojazdów rolniczych oraz motocykli i wspólne biesiadowanie. Podczas dożynek będziemy mogli, jako każdego roku włączyć się w akcję „Łatwo Pomagać” i wspomóc dzieci z onkologii bydgoskiej przez zakup losu lub paczki oraz złożyć dobrowolną ofiarę przy stoisku z goframi. Niech ten dzień będzie radosnym dziękczynieniem, przez które wyrazimy wdzięczność Panu Bogu za wszelkie plony ziemi oraz okażemy szacunek wszystkim, którzy pracują na roli. Serdecznie dziękuje wszystkim, którzy w różny sposób zaangażowali się w przygotowanie tegorocznych dożynek.
  2. W liturgii kościoła w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek święto Najświętszego Imienia Maryi, we wtorek Św. Jana Chryzostoma, w środę Święto Podwyższenia Krzyża i odpust w Parafii Żołędowo, w czwartek wspomnienie NMP Bolesnej, w piętek Św. Korneliusza i Cypriana, a w niedzielę Św. Stanisława Kostkę i odpust w Parafii Strzelce Górne.
  3. We wtorek przypada 13- dzień miesiąca i wspomnienie objawień Matki Bożej w Fatimie. Serdecznie zapraszam na nabożeństwo Fatimskie przy figurze na godz. 20.00.
  4. Dzisiaj zgodnie zapowiedzią można przy wyjściu z kościoła złożyć podpis pod Projektem Ustawy i Zmianie Renty Socjalnej dla osób niepełnosprawnych. Przy składaniu podpisu należy wpisać imię i nazwisko, adres zamieszkania oraz PESEL. Gorąco zachęcam, aby pomóc tym osobą, które szczególnie potrzebują wsparcia drugiego człowieka.
  5. W przyszła niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się w przyszłym roku do I-szej komunii św. Bardzo proszę o obecność wszystkich rodziców.
  6. Parafia Św. Maksymiliana w Bydgoszczy organizuje „Katechezę Przedmałżeńską z Kusem Tańca. Więcej informacji znajdziemy na plakacie w kościele parafialnym i na stronie internetowej organizatora.
  7. Dziękuję wszystkim, którzy w tym tygodni przyszli, aby posprzątać kościół parafialny; dziękuję za sprzątanie kościoła Św. Marii Magdaleny Rodzinie Krzewickich i proszę o sprzątanie w tym tygodniu Rodzinę Annę i Grzegorza Hyjek; dziękuję również za sprzątanie kościoła w Kozielcu Rodzinie Kowalkowskim i proszę o sprzątanie jeszcze raz za tydzień. Dziękuję również za kwiaty do naszych kościołów oraz składane ofiary na potrzeby naszej parafii, szczególnie dzisiaj na składkę inwestycyjną i za indywidualne ofiary złożone na organizację dożynek. Serdeczne Bóg zapłać.

ks. Bartosz Wojtaszek
proboszcz