XXIII Niedziela zwykła 5.09.2021

1. Dzisiaj XXIII Niedziela zwykła. W naszej parafii przeżywamy dziękczynienie za zbiory. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy podczas Mszy św. o godz. 12.00. Po Mszy św. święcenie pojazdów rolniczych i wspólne spotkanie przy stole. Po każdej Mszy św. serdecznie zapraszam do włączenia się w akcję „Łatwo Pomagać” . Dochód z loterii i zbiórki przeznaczony jest na dzieci z onkologii bydgoskiej.

2. W liturgii w tym tygodniu wspominamy: w środę przeżywamy święto Narodzenia NMP i Odpust w Katedrze w Bydgoszczy.

3. W wtorek przypada 7-mu dzień miesiąca w kościele parafialnym Msza św. o uzdrowienie za wstawiennictwem Św. Szarbela o godz. 20.00. Serdecznie zapraszam. Intencje o zdrowie można przynosić do zakrystii przed Mszą św. W tym dniu jeszcze Msza św. o godz. 18.00 w kościele filialnym w Kozielcu.

4. W przyszła niedziele przeżywać będziemy Beatyfikację Kardynała Stefana Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia. Z tej okazji serdecznie zapraszam na WIECZORNICĘ organizowaną w przyszłą niedzielę w kościele Św. Marii Magdaleny o godz. 18.00, a przygotowaną przez naszą Scholę Parafialną. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy, śpiewu oraz poznania życia Tego wyjątkowego Człowieka żyjącego w naszej Ojczyźnie

5. Dziękuję za składane ofiary na potrzeby naszej parafii. W przyszła niedzielę składka inwestycyjna. Dziękuję Panom: Łukaszowi Westfal, Dariuszowi Banaś, Markowi Garsztka, Wojciechowi Wójtowicz za założenie w większej części kościoła parafialnego nowej podbitki i orynnowania. Udało się również w minionym tygodniu usunąć farbę z wewnętrznych drzwi kościoła, dziękuję za tą pracę mojemu ojcu Panu Henrykowi. Dziękuję Panu Ryszardowi Mrówka za odmalowanie kapliczki przy kościele w Kozielcu. Dziękuję wszystkim Paniom za sprzątanie naszego kościoła parafialnego, Państwu Zwara za sprzątanie kościoła Św. Marii Magdaleny, a na przyszły tydzień proszę o sprzątanie Państwo Krasińskich, za sprzątanie kościoła w Kozielcu Państwu Siekierkowskich i proszę o sprzątanie na następne dwie niedziele kolejną Rodzinę Siekierkowskich.

6. Wszystkim życzę miłej niedzieli i dziękuję za wszelkie dobro i każdą pracę. (intencje)

ks. Bartosz Wojtaszek
proboszcz