XXIII Niedziela Zwykła 06.09.2020

  1. Dzisiaj XXIII Niedziela zwykła. Podczas Mszy św. o godz. 12.00 dożynki parafialne dziękczynne za zbiory. Dzisiaj też stowarzyszenie „Łatwo Pomagać” po każdej Mszy św. zaprasza do udziału w zbiórce do puszki i loterii fantowej z nagrodami. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na bony dla małych pacjentów onkologii dziecięcej szpitala im. Antoniego Jurasza. Serdecznie zapraszam do włączenia się w tą akcję.
  2. W poniedziałek przypada 7-my dzień miesiąca i w naszej parafii szczególna modlitwa o uzdrowienie za wstawiennictwem św. Szarbela. Podczas nabożeństwa gościć będziemy Libańczyka Marouniego Muzawi z relikwiami Świętego Mnicha Szarbela. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy podczas Mszy św. i nabożeństwa o godz. 20.00 w kościele parafialnym. Bardzo proszę zaprosić chorych i cierpiących z naszych rodziny i znajomych do wspólnej modlitwy. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 17.00.
  3. We wtorek święto Narodzenia NMP odpust w Katedrze Bydgoskiej o godz. 18.00 oraz odpust parafialny w Parafii w Osielsku.
  4. W naszej parafii wprowadzamy adoracje Najświętszego Sakramentu w I i III czwartek miesiąca w kościele filialnym Św. Marii Magdaleny po wieczornej Mszy św. W I-szy czwartek podczas wystawienia szczególna modlitwa o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Osobą odpowiedzialną – animatorem adoracji będzie w naszej parafii będzie Pani Ewa Włodarczyk z Kozielca. Bardzo proszę osoby, które chcą się zaangażować w czuwanie przed NS o kontakt z animatorem Panią Ewą (telefon 601 525 533)
  5. W sobotę zapraszam serdecznie do wspólnej modlitwy podczas nabożeństwa fatimskiego o godz. 20.00 w kościele parafialnym przy figurze Matki Bożej Fatimskiej.
  6. Przypominam, że druga grupa dzieci naszej parafii w niedzielę 27 września podczas Mszy św. o godz. 13.00 przystąpi do I-szej komunii św. Natomiast zapraszam na spotkanie rodziców dzieci, które w maju w roku 2021 mają przystąpić do I-szej komunii św. na spotkanie organizacyjne w niedzielę 20 września po Mszy św. o godz. 12.00 w kościele parafialnym
  7. Dziękuję za składany ofiary na cele budowlane i remontowe. W przyszłą niedzielę składak inwestycyjna, którą w całości przeznaczymy na pokrycie kosztów remontu w kościele w Kozielcu. Dziękuję za sprzątanie kościoła Św. Marii Magdaleny Rodzinie Hyjek i zarazem proszę o sprzątanie kościoła na następna niedzielę Rodzinę Krzwickich. Dziękuję za sprzątanie kościoła parafialnego i proszę o posprzątanie na niedzielę kościoła w Kozielcu (intencje)

 

Ks. Bartosz Wojtaszek
proboszcz