XXIII Niedziela Zwykła 04.09.2022

  1. Dzisiaj XXIII Niedziela Zwykła. Podczas Mszy św. o godz. 12.00 rozpoczniemy w imię Boże kolejny rok szkolny i zostaną poświęcone tornistry i przybory szkolne naszych dzieci.
  2. W tym tygodniu w środę przypada 7 dzień miesiąca i w naszej parafii modlitwa o uzdrowienie za wstawiennictwem Św. Szarbela. Msza św. z wystawieniem Najświętszego Sakramentu o godz. 20.00. Intencje o zdrowie można przynosić przed Mszą św. do zakrystii. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.
  3. W liturgii kościoła wspominamy w czwartek Święto Narodzenia NMP
  4. Swoje podziękowania kierują do naszej parafii i wszystkich zaangażowanych w gościnę Pielgrzymi z Gdańska, którzy dotarli do MB Częstochowskiej. Przesyłają podziękowania i zapewnienie o modlitwie w intencji naszej parafii. Jeszcze raz serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przygotowali poczęstunek i okazali życzliwość naszym pątnikom.
  5. Biskup zapoznał się z prośbą osób niepełnosprawnych i w ich imieniu prosi o zorganizowanie zbiórki podpisów pod Projektem Ustawy i Zmianie Renty Socjalnej. W naszej parafii taka zbiórka podpisów odbędzie się w przyszła niedzielę po każdej Mszy św. Przy składaniu podpisu należy wpisać imię i nazwisko, adres zamieszkania oraz PESEL. Gorąco zachęcam, aby pomóc tym osobą, które szczególnie potrzebują wsparcia drugiego człowieka.
  6. Za tydzień w niedzielę w naszej parafii wielkie dziękczynienie za tegoroczne zbiory tzw. dożynki parafialne. Serdecznie zapraszam do udziału we Mszy św. dożynkowej o godz. 12.00. Bardzo proszę rolników, aby wcześniej przyjechali pojazdami i maszynami rolniczymi i ustawili je po lewej stronie kościoła, natomiast wszystkich motocyklistów, aby ustawili swoje motocykle dookoła kościoła. Poświęcenie pojazdów i motocykli po Mszy św. Wieńce dożynkowe od poszczególnych wsi zostaną poświęcone przed kościołem przed rozpoczęciem Mszy św. i uroczyście wprowadzone do kościoła. Po Mszy św. serdecznie zapraszam do wspólnego stołu po prawej stronie kościoła. Tradycyjnie zapraszam na kiełbaskę, karkówkę z grilla oraz niespodziankę od proboszcz, a kto może niech również przyniesie coś na wspólny stół, który będzie wystawiony na środku, tak, aby każdy mógł z niego korzystać. Dla dzieci będzie dmuchaniec i wspaniała muzyka. Podczas dożynek będziemy mogli jako każdego roku wspomóc również dzieci z onkologii bydgoskiej przez zakup losu lub paczki. Serdecznie zapraszam. Niech ten dzień będzie radosnym dziękczynieniem, przez które wyrazimy wdzięczność Panu Bogu za wszelkie plony ziemi oraz okażemy szacunek wszystkim, którzy pracują na roli.
  7. W tym tygodniu udało się dokończyć podbitkę i orynnowanie kościoła parafialnego. Serdecznie dziękuję p. Łukaszowi Westfal, p. Dariuszowi Banaś i p. Andrzejowi Kobiela za wykonanę tę prace. Serdeczne Bóg zapłać.
  8. Dziękuję wszystkim, którzy w tym tygodni przyszli, aby posprzątać kościół parafialny; dziękuję za sprzątanie kościoła Św. Marii Magdaleny Rodzinie Lewandowskim i proszę o sprzątanie w tym tygodniu Rodzinę Krzewickich; dziękuję również za sprzątanie kościoła w Kozielcu Rodzinie Kochańskich i proszę o sprzątanie za tydzień Rodzinę Kowalkowskich. Dziękuję również za kwiaty do naszych kościołów oraz składane ofiary na potrzeby naszej parafii oraz każdą pomoc i życzliwość. Serdeczne Bóg zapłać.

ks. Bartosz Wojtaszek
proboszcz