XXII Niedziela Zwykła 30.08.2020

 

  1. Dzisiaj XXII Niedziela zwykła. Podczas Mszy św. o godz. 12.00 poświęcimy tornistry i przybory szkolne dzieciom, które rozpoczynają w tym roku swoją edukację.
  2. We wtorek przypada 1-szego września i kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej. Serdecznie zapraszam na Msze św. wieczorną do Kozielca podczas, której modlić się będziemy w intencji naszej Ojczyzny i dziękować Panu Bogu za wolność, pamiętając o tych, którzy oddali życie w walce o Polskę.
  3. W tym tygodniu przypada I-szy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Możliwość spowiedzi w piątek od godz. 16.00. Chorych z komunią św. odwiedzę w piątek od godz. 8.00. W sobotę Msza św., adoracja, medytacja i różaniec św. o godz. 9.00 z racji I-szej soboty miesiąca w kościele w Kozielcu. Serdecznie zapraszam.
  4. W przyszłą niedzielę w naszej parafii o godz. 12.00 dożynki dziękczynne za zbiory. Bardzo proszę o przygotowanie wieńców dożynkowych od mieszkańców poszczególnych wsi naszej parafii. Po Mszy św. zapraszam wszystkich na kiełbaskę z grilla, a kto może niech przyniesie również coś do zjedzenia na wspólny stół. Msza św. dożynkowa będzie transmitowana w Internecie. Można też zamawiać Msze św. dziękczynne za zbiory od poszczególnych wsi.
  5. Stowarzyszenie „Łatwo Pomagać” zaprasza do udziału w zbiórce do puszki i loterii fantowej z nagrodami, która odbędzie się w przyszła niedzielę po każdej Mszy św. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na bony dla małych pacjentów onkologii dziecięcej szpitala im. Antoniego Jurasza. Serdecznie zapraszam do włączenia się w tą akcję, aby sprawić uśmiech na twarzach dzieci, które doświadczone są chorobą i często wielkim cierpieniem
  6. W tym tygodniu zakończyliśmy remont w kościele w Kozielcu. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w prace przy remoncie: wynoszenie, wnoszenie i skręcanie ławek, przechowanie w czasie remontu wyposażenia kościoła, malowanie i szklenie okien, ziemię i zagospodarowanie terenu oraz posianie trawy, malowanie wnętrza firmę p. Andrzeja Kobieli, sprzątanie i mycie, ufundowanie zewnetrznych ławek. Zaznaczę, że wszystkie te prace wykonane zostały nieodpłatnie z dobroci serca i tym bardziej wyrażam swoją wdzięczności i podziękowanie. Dziękuję wszystkim, którzy przez składane ofiary, swoją pracę oraz modlitwę przyłożyli cegiełkę, aby nasza świątynia była piękniejsza. Dziękuję również za pomoc Panu Konserwatorowi Januszowi Flemingowi oraz wykonawcy Pani Konserwator Hannie Belczyk. Dziękuję również wszystkim, którzy wznowili pracę przy ogrodzeniu cmentarza w Kozielcu.
  7. Już dzisiaj zapraszam na wrześniowe nabożeństwo o uzdrowienie za wstawiennictwem św. Szarbela, które będzie w następny poniedziałek 7 września podczas, którego będziemy gościli Libańczyka Marouniego Muzawi z relikwiami Świętego Mnicha Szarbela. Szczegóły podam w następną niedzielę.
  8. Dziękuję za składany ofiary na cele budowlane i remontowe. Dziękuję z sprzątanie kościoła Św. Marii Magdaleny Rodzinie Hyjek i zarazem proszę o sprzątanie kościoła na następna niedzielę kolejną Rodzinę Hyjek. Dziękuję za sprzątanie kościoła parafialnego i zachęcam do zaangażowania się w sprzątanie kościoła w Kozielcu (intencje)
  9. Z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg odwołał do wieczności śp. Zofię Szewczyka z Kusowa. Wieczny odpoczynek…

Ks. Bartosz Wojtaszek
                                                                                                                                      proboszcz