XXII Niedziela Zwykła 29.08.2021

  1. Dzisiaj XXII Niedziela zwykła. W czasie Mszy św. o godz. 12.00 święcenie tornistrów i przyborów szkolnych na nowy rok szkolny i katechetyczny.
  2. W liturgii w tym tygodniu wspominamy: w piątek Św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora kościoła.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek wystawienie NS i nabożeństwo powołaniowe po Mszy św. wieczornej. Chory z komunią św. odwiedzę w piątek od godz. 8.00. Możliwość spowiedzi w piątek od godz. 16.30. Z racji I-szej soboty miesiąca Msza św., adoracja, rozważanie i różaniec św. o godz. 9.00 w intencji Róż Różańcowych. Serdecznie zapraszam.
  4. Prymasowski Instytut Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy prowadzi studia magisterskie oraz podyplomowe nadające kwalifikacje do nauczania religii. Rekrutacja do 20 września, a bliższe informacje znajdziemy na stronie internetowej Prymasowskiego Instytutu.
  5. W przyszłą niedzielę w naszej parafii o godz. 12.00 dożynki dziękczynne za zbiory i modlitwa za naszych Rolników. Bardzo proszę o przygotowanie wieńców dożynkowych od mieszkańców poszczególnych wsi naszej parafii, które zostaną poświęcone na rozpoczęcie Mszy św. przed kościołem, a później procesyjnie wprowadzone do świątyni. Po Mszy św. święcenie pojazdów rolniczych oraz wspólne spotkanie przy stole. Gorąco zapraszam wszystkich, którzy pracują na roli z naszej parafii i nie tylko do wspólnego dziękczynienia. Po Mszy św. zapraszam wszystkich na kiełbaskę z grilla, a kto może podobnie jak w ubiegłym roku niech przyniesie również coś do zjedzenia na wspólny stół. Dla dzieci możliwość korzystania z dmuchanej zjeżdżalni. Można też zamawiać Msze św. dziękczynne za zbiory od poszczególnych wsi.
  6. Podobnie jak w ubiegłym roku w przyszła niedzielę Stowarzyszenie „Łatwo Pomagać” zaprasza do udziału w zbiórce do puszki i loterii fantowej z nagrodami, która odbędzie się po każdej Mszy św. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na bony dla małych pacjentów onkologii dziecięcej szpitala im. Antoniego Jurasza. Serdecznie zapraszam do włączenia się w tą akcję, aby sprawić uśmiech na twarzach dzieci.
  7. Dziękuję za składane ofiary na potrzeby naszej parafii. Dziękuję jednej Rodzinie z Kusowa za przekazanie 500zł na podbitkę i orynnowanie kościoła parafialnego. Dziękuję Panu Kasprowskiemu za usunięcie gniazda os na cmentarzu, Panu Rachfalskiemu za pomoc w pracach remontowych. Dziękuję za sprzątanie naszych kościołów; kościoła parafialnego Panią Angelice i Barbarze, Państwu Kaźmierczak za sprzątanie kościoła Św. Marii Magdaleny, a na przyszły tydzień proszę o sprzątanie Państwo Zwara, kościoła w Kozielcu Państwu Siekierkowskich i proszę o sprzątanie jeszcze raz na następną niedzielę
  8. Wszystkim życzę miłej niedzieli, a dzieciom i młodzieży oraz nauczycielem, wychowawcom i pracownikom szkół samych sukcesów w nadchodzącym nowym roku szkolnym (intencje)

Bartosz Wojtaszek
proboszcz