XXII Niedziela Zwykła 28.08.2022

  1. Dzisiaj XXII Niedziela Zwykła. To ostatnia niedziela wakacji. Dziękujmy Panu Bogu za ten czas wakacji i urlopów oraz prośmy o Błogosławieństwo. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 12.00 rozpoczniemy w imię Boże kolejny rok szkolny. Serdecznie zapraszam wszystkie dzieci, aby przyniosły na Msze św. tornistry i przybory szkolne, które zostaną poświęcone.
  2. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy: w poniedziałek wspomnienie Męczeństwa Św. Jana Chrzciciela.
  3. W tym tygodniu przypada I-szy czwartek piątek i sobota miesiąca. W I-szy piątek miesiąca chorych odwiedzę z komunią św. od godz. 8.00, a okazja do spowiedzi z racji Mszy św. ślubnej będzie w sobotę od godz. 16.30. W sobotę w Kozielcu o godz. 9.00 Msza św. w intencji Róż Różańcowych.
  4. Trwają prace remontowe w kościele parafialnym. W tym tygodniu w środę zostanie rozebrane rusztowanie stojące w kościele parafialnym. Gorąco i serdecznie proszę o pomoc w posprzątaniu kościoła w tym tygodniu w środę o godz. 18.00.
  5. Przypominam, że dożynki parafialne odbędą się w niedzielę 11 września podczas Mszy św. o godz. 12.00. Po Mszy poświęcenie pojazdów i maszyn rolniczych oraz motocykli. Dziękuję za przygotowanie plakatu dożynkowego p. Agnieszce Widurskiej. I już dziś serdecznie zapraszam na dziękczynienie dożynkowe.
  6. W minionym tygodniu udało się dokończyć prace przy elewacji plebanii. Składam serdeczne podziękowania naszym Parafianom z Kusowa: p. Łukaszowi Westfal, p. Dariuszowi Banaś, p. Adamowi Bugajskiemu, p. Markowi Garsztka, p. Jackowi Manys oraz p. Andrzejowi Bugajskiemu z Pruszcza, którzy poświęcili swój wolny czas i bezinteresownie wykonali tę pracę. Serdeczne Bóg zapłać.
  7. Dziękuję za sprzątanie w tym tygodniu kościoła parafialnego wszystkim naszym Parafiankom; dziękuję za sprzątanie kościoła Św. Marii Magdaleny Rodzinie Krasińskim i proszę o sprzątanie w tym tygodniu Rodzinę Lewandowskich; dziękuję również za sprzątanie kościoła w Kozielcu Rodzinie Kochańskich i proszę o sprzątanie jeszcze raz za tydzień. Dziękuję również za kwiaty do naszych kościołów oraz składane ofiary na potrzeby naszej parafii oraz każdą pomoc i życzliwość. Serdeczne Bóg zapłać. (intencje)
  1. Z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg odwołał do wieczności śp. Ireneusza Małaszek
    z Kusowa. Jego pogrzeb odbędzie się we wtorek. Msza św. o godz. 10.00 w kościele parafialnym, a pogrzeb na cmentarzu we Włókach. Polecajmy wszystkich wiernych zmarłych miłosiernemu Bogu. Wieczny odpoczynek…

ks. Bartosz Wojtaszek
proboszcz