XXII Niedziela Zwykła 03.09.2023

  1. Dzisiaj XXII niedziela zwykła. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 12.00 dziękować będziemy z czas wakacji i prosić będziemy o Boże Błogosławieństwo na nowy rok szkolny. Na zakończenie Mszy św. poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych.
  2. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy w piątek Święto Narodzenia NMP.
  3. W związku z pracami konserwatorskimi Msze św. w tygodniu w poniedziałek i środa, w kościele Św. Marii Magdaleny, we wtorek i wyjątkowo w piątek w Kozielcu, a w czwartek nabożeństwo o uzdrowienie i sobotę w kościele parafialnym. Informuję, że w piątek wyjątkowo Msza św. będzie o godz. 18.00 w Kozielcu.
  4. Informuję, że spotkanie dla dzieci kl. III komunijnych i ich rodziców będzie w niedzielę 17 września po Mszy św. o godz. 12.00. Przypomnę jeszcze o tym spotkaniu w przyszła niedzielę.
  5. W czwartek przypada 7-my dzień miesiąca i w naszej parafii szczególna modlitwa o uzdrowienie za wstawiennictwem Św. Szarbela. Msza św. z namaszczeniem o godz. 20.00. Intencje o zdrowie i w różnych potrzebach można przynosić przed Mszą św. do zakrystii lub wysyłać na specjalny adres poczty internetowej [email protected]. W ten dzień nie będzie Mszy św. wieczornej.
  6. W przyszła niedzielę przeżywać będziemy w naszej parafii dożynki dziękczynne za tegoroczne zbiory. Podczas Mszy św. o godz. 12.00 polecać będziemy rolników, ogrodników, sadowników oraz wszystkich pracujących na roli. Na początku Mszy św. poświęcenie wieńców dożynkowych przed kościołem i procesyjne wejście. Bardzo proszę poszczególne wioski o przygotowanie wieńca dożynkowego oraz delegacji, która przyniesie wieniec, a po zakończonych dożynkach zabierze go z kościoła. Tradycyjne zapraszam do wspólnego stołu zorganizowanego przy kościele parafialnym. Jako Proboszcz zapraszam na wspólnego grilla, kawę i herbatę, natomiast jak w latach ubiegłych kto może to proszę, aby przyniósł coś na wspólny stół. Na środku placu będą stoły, na które proszę stawiać swoje produkty, tak aby każdy mógł się nimi częstować. Dla dzieci będzie dmuchana zjeżdżalna oraz wata i popcorn. Bardzo proszę rolników, aby przyjechali pojazdami rolniczymi i maszynami, które będą na zakończenie Mszy św. poświęcone. Proszę przyjechać pojazdami rolniczymi stosunkowo wcześniej i jak w ubiegłym roku zaparkować po lewej stronie kościoła. Dożynki zakończą się około godz. 18.00. Bardzo proszę osoby chętne do pomocy w przygotowaniu namiotów i stołów w sobotę na godz. 10.00 do kościoła parafialnego. Jeżeli ktoś zachce wesprzeć tegoroczne dożynki to z góry serdecznie dziękuję.
  7. Dziękuję za składane ofiary na składkę i konto parafii. Za tydzień składka inwestycyjna na prace remontowe w naszej parafii. Dziękuję za sprzątanie kościoła parafialnego naszym Parafiankom i serdecznie proszę w tym tygodniu o pomoc w sprzątaniu i myciu okien w kościele parafialnym w piątek od godz. 17.00. Dziękuję za sprzątanie kościoła św. Marii Magdaleny Rodzinie Hyjek i proszę o sprzątanie za tydzień p. Grażynę Hyjek. Dziękuję również za sprzątanie kościoła w Kozielcu p. Elżbiecie Michałek i proszę o sprzątanie za tydzień Rodzinę Siekierkowskich. Dziękuję za kwiaty do naszych kościołów, każdą życzliwość i pomoc. (intencje)

ks. Bartosz Wojtaszek
proboszcz