XXII Niedziela Zwykła 01.09.2019

  1. Przeżywamy dzisiaj XXII niedziela zwykła i wspominamy rocznicę wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy o tych, którzy oddali życie w obronie naszej Ojczyzny i dziękujmy Panu Bogu, że możemy żyć w wolnej Polsce. 
  2. W ubiegłym tygodniu przeżywaliśmy dożynki parafialne. Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję Sołtysom i delegacją poszczególnych wsi naszej parafii za przygotowanie wieńców dożynkowych. Dziękuję również Panu Andrzejowi Nowackiemu za przygotowanie kosza warzyw i owoców oraz wszystkim, którzy przynieśli dary na stół dożynkowy, przygotowali oraz uczestniczyli we wspólnym biesiadowaniu po Mszy św. Serdeczne Bóg zapłać również rolnikom za złożone ofiary z racji tegorocznych zbiorów. 
  3. Dzisiaj po Mszach św. zbiórka do puszki na pomoc chorej Krystynie siostrze Pana Czesława Dobrowolskiego. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary. 
  4. Bardzo proszę osoby, które zapisały się na 4-dniową pielgrzymkę o wpłacanie w tym tygodniu zaliczki w wysokości 200zł. Jest jeszcze około 10 wolnych miejsc, gdyby ktoś chciał można się zapisać w zakrystii.  
  5. W poniedziałek dzieci i młodzież rozpoczyna nowy rok szkolny i katechetyczny. Msza św. na rozpoczęcie w poniedziałek o godz. 9.30 w kościele w Kozielcu, a o godz. 10.00 rozpoczęcie roku w Szkole Podstawowej. Serdecznie zapraszam wszystkich uczniów, nauczycieli, pracowników oraz rodziców do wspólnej modlitwy. W przyszła niedzielę podczas Mszy św. o godz. 12.00 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych. Od przyszłej niedzieli wracamy po wakacjach do Mszy św. z kazaniem dla dzieci.  
  6. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Chorych z komunia św. odwiedzę w piątek od godz. 8.00. Spowiedź w piątek od godz. 16.30. W sobotę wyjątkowo w kościele Św. Marii Magdaleny o godz. 9.00 Msza św. w intencjach Róż Różańcowych i tradycyjnie Adoracja NS w kościele parafialnym w sobotę od godz. 16.30. Zapraszam w każdą środę na Nowennę do MBNP, a w piątek na koronkę do Bożego Miłosierdzia po Mszy wieczornej. 
  7. W najbliższą sobotę próba scholii dziecięco – młodzieżowej o godz. 10.00. Zapraszamy wszystkich chętnych, tym bardziej, że będziemy planowali nagranie pierwszej płyty naszej scholii.  
  8. Od poniedziałku rozpoczynamy remont w kościele w Kozielcu. W związku z tym Msza św. w tygodniu będzie odprawiana we Włókach w kościele Św. Marii Magdaleny, natomiast w niedzielę Msza św. będzie normalnie w Kozielcu o godz. 9.30. Zapraszam do pomocy, szczególnie w poniedziałek na godz. 10.00 przy wywożeniu ławek z kościoła i skuwaniu tynków, natomiast w sobotę na godz. 10.00 do posprzątania kościoła i do przygotowania go na niedzielną Mszę św. Kto może to zapraszam w tygodniu do pomocy w czasie remontu. 
  9. W przyszła niedziele po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie rodziców i dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I-szej komunii św. w naszym kościele. 
  10. Dziękuję wszystkim Parafianom i Dobrodziejom za składane ofiaryW przyszła niedzielę składak inwestycyjna, którą przeznaczymy na remont kościoła w Kozielcu. Wszystkim życzę miłej niedzieli. (intencje) 

 

Ks. Bartosz Wojtaszek
Proboszcz