XXI Niedziela zwykła 25.08.2019

  1. Przeżywamy dzisiaj XXI niedziela zwykła. 
  2. Przeżywamy dzisiaj dożynki parafialne podczas Mszy św. o godz. 12.00. Dziękujemy Panu Bogu za Błogosławieństwo i wszelkie tegoroczne plony, a równocześnie modlimy się za wszystkich rolników i pracujących na roli za ich wszelki trud i poświęcenie, niech Pan Bóg im Błogosławi oraz obdarza zdrowiem i obfitymi plonami. Po Mszy św. spotkanie przy stole za kościołem parafialnym. Serdecznie Zapraszam. 
  3. Zapraszam do zapisania się na pielgrzymki organizowanie przez naszą parafię.
  4. W tym tygodniu w sobotę wyjątkowo przesunięta będzie Msza św. wieczorna na godz. 16.00, gdyż o godz. 18.00 kapłani naszego dekanatu wraz z delegacją parafii są zaproszeni przez ks. Biskupa na Msze św. do Katedry bydgoskiej w ramach podsumowania tegorocznych wizytacji, które odbyły się w naszych parafiach. Serdecznie zapraszam do udziały wszystkich chętnych.
  5. W najbliższą sobotę próba scholii dziecięco – młodzieżowej o godz. 10.00. 
  6. W przyszła niedzielę na prośbę naszych Parafian będzie organizowana zbiórka przy kościele na pomoc chorej Krystyny siostry Pana Czesława Dobrowolskiego. Walczy Ona z chorobą nowotworową i pojawiła się szansa otrzymania leku, który jednak jest bardzo drogi, bo kosztuje ponad 200 tyś złotych. Rodzina Pani Krystyny będzie zbierała pieniądze po każdej Mszy św. Serdecznie zapraszam do włączeni się w pomoc i wsparcie.
  7. W niedzielę przypada 1 wrzesień, kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w tym dniu dziękować Panu Bogu za wolną Ojczyznę i polecać tych, którzy oddali życie w Jej obronie.
  8. Dziękuję wszystkim Parafianom i Dobrodziejom za składane ofiaryDziękuję za kwiaty do ołtarza oraz sprzątanie kościołów. Wszystkim życzę miłej niedzieli, a szczególnie wiele radości przeżywającym wakacje i urlopy w ostatnim tygodniu wakacji. (intencje) 

 

 

Ks. Bartosz Wojtaszek
Proboszcz