XXI Niedziela zwykła 23.08.2020

1. Dzisiaj XXI Niedziela zwykła.

2. Dzisiaj po Mszach św. zbiórka do puszki dla mieszkańców Libanu. Serdecznie Bóg zapłać za każdy dar serca.

3. Dożynki dziękczynne za zbiory w naszej parafii przeżywać będziemy 6 września podczas Mszy św. o godz. 12.00. Proszę o przygotowanie wieńców dożynkowych od mieszkańców poszczególnych wsi naszej parafii. Msza św. dożynkowa będzie transmitowana w Internecie. Można też zamawiać Msze św. dziękczynne za zbiory od poszczególnych wsi.

4. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Bartłomieja, w środę Uroczystość NMP Częstochowskiej, w czwartek św. Moniki, w piątek św. Augustyna, a w sobotę Męczeństwo św. Jana Chrzciciela. Serdecznie zapraszam do udziału w Mszy św. w tygodniu, szczególnie w środę na Nowennę do MBNP i w piątek na Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

5. Przyszła niedziela jest ostatnią niedzielą wakacyjną. Serdecznie zapraszam dzieci i młodzież oraz nauczycieli, pracowników i rodziców uczniów na Msze św. na godz. 12.00 podczas, której modlić się będziemy o szczęśliwy nowy rok szkolny i katechetyczny i poświęcimy tornistry i przybory szkolne dzieciom, które rozpoczynają w tym roku swoją edukację.

6. W tym tygodniu zakończymy remont w kościele w Kozielcu. Bardzo proszę wszystkie osoby chętne do sprzątania kościoła w środę na godz. 10.00. Natomiast ławki do kościoła zostaną przywiezione w czwartek i również proszę o pomoc w umyciu i wstawieniu ich do kościoła. Od przyszłej niedzieli wznawiamy odprawianie Mszy św. w kościele w Kozielcu o godz. 9.30. Dziękuję za każdą pomoc i prace wykonane w związku z remontem kościoła.

7. Pielgrzymi z Pieszej Pielgrzymki z Gdańska, którzy gościli w naszej parafii dotarli na Jasną Górę i listownie dziękują za poczęstunek i gościnę oraz otwarte serce wszystkim, którzy ich gościli na szlaku pielgrzymkowym.

8. Dziękuję za składany ofiary na cele budowlane i remontowe. Dziękuję za ufundowanie oraz ułożenie kwiatów do ołtarza w kościele parafialnym. Dziękuję z sprzątanie kościoła i kwiaty Św. Marii Magdaleny Państwu Sudoł i zarazem proszę o sprzątanie kościoła na następna niedzielę Państwo Hyjek. Dziękuję za sprzątanie kościoła parafialnego. (intencje)

ks. Bartosz Wojtaszek
proboszcz