XXI Niedziela zwykła 21.08.2022

1. Dzisiaj XXI Niedziela Zwykła.

2. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy: w poniedziałek wspomnienie NMP Królowej, we wtorek św. Róży z Limy, w środę św. Bartłomieja Apostoła, w piątek Uroczystość NMP Częstochowskiej, a w sobotę wspomnienie św. Moniki.

3. W piątek z racji Uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. Trwają prace remontowe w kościele parafialnym, gorąco proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła w piątek o godz. 18.00.

5. Informuję, że w tym tygodniu nie będzie Mszy św. w czwartek.

6. Na naszej stornie internetowej jest umieszczony film o św. Szarbelu, bardzo serdecznie zachęcam do obejrzenia i zapoznania się z historią Tego Świętego.

7. Bardzo proszę, aby skontaktowały się ze mną osoby, które zamówiły Msze św. na wtorek 25 października w intencji: śp. Tadeusza Smorgal z ok. im – jest to intencja od dzieci.

8. W minionym tygodniu udało się dokończyć prace związane z rozsypywaniem opaski z kamienia przy kościele w Kozielcu. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim za wykonaną pracę oraz za złożone ofiary na ten cel. Serdeczne Bóg zapłać. Również w tym tygodniu rozpoczęliśmy pracę przy elewacji plebanii. Serdeczne podziękowania do Parafian z Kusowa za wykonaną pracę.

9. Dziękuję za sprzątanie w tym tygodniu kościoła parafialnego wszystkim naszym Parafiankom; dziękuję za sprzątanie kościoła Św. Marii Magdaleny Rodzinie Kobiela i proszę o sprzątanie w tym tygodniu Rodzinę Malanowskich; dziękuję również za sprzątanie kościoła w Kozielcu Pani Hannie Burczyńskiej i proszę o sprzątanie za tydzień Rodzinę Kochańskich. Dziękuję również za kwiaty do naszych kościołów oraz składane ofiary na potrzeby naszej parafii, szczególnie na składkę inwestycyjną oraz każdą pomoc i życzliwość. Serdeczne Bóg zapłać.

10. Do sakramentu małżeństw przygotowują się Rafał, Karol Perlik i Angelika, Karolina Piotrowska zamieszkali na ternie naszej parafii. Ktokolwiek wiedziałby o jakichkolwiek przeszkodach, które uniemożliwiałyby zawarcie sakramentu małżeństwa, zgodnie z Prawem Kanonicznym w sumieniu jest zobowiązany powiadomić Proboszcza.

11. Wszystkim którzy przeżywają czas wakacji i urlopów życzę dobrej pogody oraz miłego i bezpiecznego wypoczynku. (intencje)

ks. Bartosz Wojtaszek
proboszcz