XX Niedziela zwykła 18.08.2019

  1. Przeżywamy dzisiaj XX niedziela zwykła.
  2. Zapraszam do zapisania się na pielgrzymki organizowanie przez naszą parafię. Bliższe informacje znajdziemy na stronie internetowej naszej parafii oraz w gablocie w kościele parafialnym.
  3. W tym tygodniu z racji mojej pielgrzymki do Fatimy nie będzie Mszy św. od poniedziałku do piątku. W czasie mojej nieobecności w razie pogrzebu lub wezwania do chorego proszę kontaktować się z ks. Maciejem Andrzejewskim proboszczem parafii w Strzelcach Górnych, tel. 52 381 70 95. 
  4. W sobotę przeżywać będziemy dożynki gminne. Msza św. dożynkowa będzie odprawiona w Olszynkach o godz. 15.00, natomiast dożynki parafialne będziemy przeżywać w niedzielę 25 sierpnia podczas Mszy św. o godz. 12.00. Proszę o przygotowanie wieńców dożynkowych od mieszkańców poszczególnych wsi naszej parafii. Po Mszy św. spotkanie przy stole za kościołem parafialnym. Bardzo proszę o przyniesienie, co kto może na wspólny stół. Można też zamawiać Msze św. dziękczynne za zbiory. 
  5. W najbliższą sobotę nie będzie próba scholii dziecięco – młodzieżowej.
  6. Dziękuję wszystkim Parafianom i Dobrodziejom za składane ofiary. W ubiegła niedzielę zebraliśmy na składkę inwestycyjną 1760zł. Bóg zapłać. Informuję, że spłaciłem w całości zaległości za założone okna w kościele parafialnym. Serdecznie dziękuję wszystkim za składane ofiary na ten cel. Dziękuję również za ofiary składane z racji przedłużenia ważności grobów i wszelką pomoc. Uporządkowaliśmy teren pod budowę nowej plebanii, w związku z tym dziękuję panom: Marcinowi Mes, Kazimierzowi Fac, Tomaszowi Leśniewskiemu i Mieczysławowi Fedek za wszelką pomoc. Wszystkim życzę miłej niedzieli i całego tygodnia. (intencje)

 

Ks. Bartosz Wojtaszek
Proboszcz