XVIII Niedziela zwykła 31.07.2022

1. Dzisiaj XVIII Niedziela Zwykła.

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy w: czwartek św. Jana Marię Vianneya, w sobotę święto Przemienienia Pańskiego.

3. W poniedziałek 1 sierpnia przeżywać będziemy 78-mą rocznicę Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w modlitwie o naszej Ojczyźnie i wszystkich Polakach.

4. W poniedziałek gościć będziemy na terenie naszej parafii pielgrzymów z Gdańska. Już dziś dziękuję za przygotowanie poczęstunku tradycyjnie na terenie Vitroflory. Trwa również Piesza Pielgrzymka naszej diecezji do Częstochowy. Pamiętajmy w naszej modlitwie o wszystkich pątnikach zdążających na Jasną Górę do MB Częstochowskiej. Niech nasza pamięć modlitewną będzie wyrazem solidarności z trudem pielgrzymów oraz duchową łącznością całej wspólnoty naszej diecezji.

5. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlić się będziemy w intencji powołań. W piątek odwiedzę chorych z komunią od godz. 8.00, a możliwość spowiedzi od godz. 16.30. W sobotę w Kozielcu Msza św. o godz. 9.00 wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi z racji I-szej soboty miesiąca.

6. W niedzielę przypada 7 dzień miesiąca i w naszej parafii modlitwa o uzdrowienie za wstawiennictwem Św. Szarbela. Msza św. z wystawieniem Najświętszego Sakramentu o godz. 20.00. Intencje o zdrowie można przynosić przed Mszą św. do zakrystii.

7. Trwają prace przy renowacji ołtarza głównego w kościele parafialnym. Gorąco proszę, w tym czasie remontu o pomoc w sprzątaniu kościoła. Zapraszam w każdy piątek na godz. 18 do kościoła parafialnego wszystkie osoby chętne do sprzątania.

8. Informuję również że trwa przebudowa schodów do zakrystii w kościele parafialnym i w związku z tym nie ma możliwości wejścia do zakrystii z zewnątrz. Proszę do zakrystii wchodzić przez kościół prawą stroną z powieszoną kotarą. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w te prace.

9. Dziękuję za sprzątanie w tym tygodniu kościoła parafialnego naszym Parafiankom; dziękuję za sprzątanie kościoła Św. Marii Magdaleny Rodzinie Fac i proszę o sprzątanie w tym tygodniu Rodzinę Kazmierczak; dziękuję również za sprzątanie kościoła w Kozielcu Pani Zynajdzie Ignaczak i proszę o sprzątanie jeszcze raz w tym tygodniu. Dziękuję składane ofiary na potrzeby naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać.

10. Wszystkim którzy przeżywają czas wakacji i urlopów życzę dobrej pogody oraz miłego i bezpiecznego wypoczynku. (intencje)

ks. Bartosz Wojtaszek
proboszcz