XVIII Niedziela Zwykła 02.08.2020

  1. Dzisiaj XVIII Niedziela zwykła. W tym tygodniu przypada I-szy czwartek i piątek miesiąca. Chorych z komunią św. odwiedzę w piątek od godz. 8.00.
  2. W czwartek przypada święto Przemienienia Pańskiego. Serdecznie zapraszam na Msze św. wieczorną na godz. 17.00 do kościoła Św. Marii Magdaleny.
  3. W piątek przypada 7-my dzień miesiąca i w naszej parafii szczególna modlitwa o uzdrowienie za wstawiennictwem św. Szarbela. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy i namaszczenia olejem Świętego podczas Mszy św. o godz. 20.00. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 17.00, a możliwość spowiedzi z racji I-szego piątku od godz. 19.00. Serdecznie zapraszam.
  4. W tym tygodniu gościliśmy pielgrzymów z Gdańskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Serdecznie dziękuję Państwu Pawlak i Państwu Michalik za udostępnienie gościny pielgrzymom oraz wszystkim osobom zaangażowanym i obecnym na postoju obiadowym w Vitroflorze. W imieniu Pątników i własnym składam serdeczne Bóg zapłać.
  5. W parafii NSPJ w Bydgoszczy organizowany jest weekendowy wakacyjny kurs przedmałżeński w daniach 14-16 sierpnia. Informacje na plakacie w gablocie i na stronie internetowej diecezji bydgoskiej.
  6. Przeżywamy wakacje i urlopy. Pamiętajmy, aby w tym czasie uczestniczyć w niedzielnej Eucharystii.
  7. Bardzo serdecznie dziękuję Panom: Tadeuszowi Rachfalskiemu, Ryszardowi Mrówka, Zbigniewowi Widurskiemu, Leszkowi Warelis oraz Danielowi Zapała, którzy od poniedziałku do czwartku malowali okna oraz wszystkim, którzy wcześniej oczyszczali okna z farb w kościele w Kozielcu. Serdeczne Bóg zapłać za wykonaną pracę. Jednocześnie informuję, że zostały zakończone prace konserwatorskie sufitu oraz balustrady chóry i zatwierdzone przez konserwatora wojewódzkiego. W najbliższym czasie zostaną oszklone okna, usunięte pęknięcia, wymalowane ściany wewnątrz świątyni oraz odnowiona kapliczka i zagospodarowany teren przy kościele.
  8. Dziękuję za składany ofiary na cele budowlane i remontowe na składkę oraz indywidualnie i na konto parafii. Serdeczne Bóg zapłać. W tym tygodniu zostały zamontowane nowe żyrandole na chórze w kościele parafialnym oraz jupitery oświetlające obraz MB w ołtarzu głównym. Koszt jednego żyrandola wyniósł 580zł. Gdyby ktoś chciał wesprzeć tę inwestycję z góry serdecznie dziękuję. Obecnie mamy już w całości wymienione oświetlenie kościoła parafialnego. Dziękuję z sprzątanie kościoła Św. Marii Magdaleny Państwu Sopońskim i zarazem proszę o sprzątanie kościoła na następna niedzielę Państwo Darnowskich. Dziękuję za sprzątanie kościoła parafialnego, kwiaty do ołtarza oraz wszelką życzliwość. Dziękuję pracownikom Vitroflory za dbanie i pielęgnację kwiatów przy figurze MB Fatimskiej przed kościele. W poniedziałek zostaną zakończone prace tynkarskie we wnętrzu plebanii. Koszt tego etapu budowy wyniesie około 10tyś. zł. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna. (intencje)
  9. W tygodniu odbył się pogrzeb śp. Krystyny Kunca. Wieczny odpoczynek…

Ks. Bartosz Wojtaszek
proboszcz