XVIII Niedziela Zwykła 01.08.2021

  1. Dzisiaj XVIII Niedziela zwykła. Dzisiaj w naszej parafii goszczą pątnicy z Pieszej Pielgrzymki Gdańskiej do Częstochowy. Pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich pątnikach zmierzających w tym roku w pieszych pielgrzymkach na Jasną Górą. Serdecznie dziękuję za gościnę i poczęstunek przygotowany przez Firmę Vitroflora z Trzęsacza oraz pomoc naszych Parafian.
  2. W liturgii w tym tygodniu wspominamy: w środę św. Jana Marię Vianneya, w piątek święto Przemienienia Pańskiego.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek wystawienie NS i nabożeństwo powołaniowe po Mszy św. wieczornej. Chory z komunią św. odwiedzę w piątek od godz. 8.00. Możliwość spowiedzi w piątek od godz. 16.30. Z racji I-szej soboty miesiąca Msza św., adoracja, rozważanie i różaniec św. o godz. 9.00 w intencji Róż Różańcowych. Serdecznie zapraszam.
  4. W sobotę przypada 7 dzień miesiąca i w naszej parafii modlitwa o uzdrowienie za wstawiennictwem Św. Szarbela. Msza św. z wystawieniem Najświętszego Sakramentu o godz. 20.00. Intencje o zdrowie można przynosić przed Mszą św. do zakrystii. W ten dzień będzie jeszcze Msza św. popołudniu o godz. 16.00, która będzie odprawiana z formularza Mszy św. niedzielnej. Nie będzie natomiast Mszy św. o godz. 17.00.
  5. W tym tygodniu zakończymy remont w kościele w Kozielcu. Serdecznie zapraszam w piątek wszystkie osoby chętne do pomocy w sprzątaniu kościoła na godz. 18.30. Bardzo proszę zabrać sprzęt sprzątający. Jednocześnie informuję, że od przyszłej niedzieli wznawiamy Msze św. o godz. 9.30 w kościele filialnym w Kozielcu.
  6. Dziękuję za składane ofiary na potrzeby naszej parafii indywidualnie oraz na tacę podczas Mszy św. W przyszłą niedzielę składaka inwestycyjna, która będzie przeznaczona za wkład własny remontu w Kozielcu. Dziękuje p. Józefowi Kasprowskiemu za usunięcie szerszeni na cmentarzu parafialnym. Dziękuję za sprzątanie kościoła parafialnego; Państwu Kalinowskim za sprzątanie kościoła Św. Marii Magdaleny, a na przyszły tydzień proszę o pomoc w sprzątaniu Państwo Lewandowskich.
  7. W przyszłym tygodniu zbiórka do puszki na poszkodowanych w nawałnicach w Polsce i Europie.
  8. Wszystkim życzę miłego tygodnia, a przeżywającym wakacje i urlopy dobrego wypoczynku i pięknej pogody. (intencje)

Bartosz Wojtaszek
proboszcz