XVII Niedziela Zwykła 30.07.2023

  1. Dzisiaj XVII niedziela zwykła.

  1. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy w poniedziałek Św. Ignacego z Loyoli, w piątek Św. Jana Marię Vianneya, a w następną niedzielę Święto Przemienienia Pańskiego.

  2. Z racji mojej nieobecności w parafii w tym tygodni od poniedziałku do piątku Mszy św. nie będzie w naszej parafii, natomiast w sobotę w kościele parafialnym. W czasie nieobecności ks. Proboszcza w razie potrzeby kapłana do chorego lub pogrzebu proszę kontaktować się z O. Sławkiem z Chełmszczonki (tel. 608 114 951) lub kapłanami z sąsiednich parafii. Wszystkie sprawy biurowe będzie można załatwić po następnej niedzieli.

  1. We wtorek 1 sierpnia, jak co roku gościć będziemy w naszej parafii grupę Pielgrzymów z Pieszej Pielgrzymki z Gdańska do Częstochowy. Przybędą do naszej parafii o godz. 12.45 i zatrzymają się na terenie Vitroflory. Gorąco zachęcam do pomocy w przygotowaniu poczęstunku dla pielgrzymów oraz o modlitwę w ich intencji.

  2. Chorych z komunią św. odwiedzę w następny piątek tj. 14 sierpnia od godz. 8.00

  1. W tym tygodniu zostały oczyszczone słupki ogrodzenia na cmentarzu parafialnym. Dziękuje za tę pracę p. Tadeuszowi Rachfalskiemu i p. Henrykowi Wojtaszek. Dziękuję p. Grzegorzowi Hyjek za prace elektryczne wykonane w naszej parafii oraz p. Ryszardowi Mrówka za odmalowanie ławek przed kościołem w Kozielcu. Zostały zamontowane odnowione drzwi do kościoła Św. Marii Magdaleny, dziękuję p. Dariuszowi Strzelczykowi za wykonane prace stolarskie. Dziękuję również za wszelkie dary dostarczone w tym tygodniu na plebanię.

  1. Dziękuję za składane ofiary na składkę i konto parafii, szczególnie za ofiary składane na cele remontowe. Dziękuję naszym Parafiankom za posprzątanie kościoła parafialnego i zapraszam osoby chętne do pomocy w sprzątaniu w najbliższy piątek na godz. 18.00. Dziękuję za sprzątanie kościoła św. Marii Magdaleny Rodzinie Brzozowskich oraz i proszę o sprzątanie za tydzień Rodzinę Ilonę i Daniela Lewandowskich. Dziękuję również za sprzątanie kościoła w Kozielcu p. Barbarze Rojowskiej i proszę o sprzątanie jeszcze raz za tydzień. Dziękuję za kwiaty do naszych kościołów i za każdą pomoc. Wszystkim przeżywającym czas wakacji i urlopów życzę miłego wypoczynku i szczęśliwego powrotu do domu. (intencje)

ks. Bartosz Wojtaszek
proboszcz