XVII Niedziela Zwykła 25.07.2021

  1. Dzisiaj XVII Niedziela zwykła. Wspominamy dzisiaj również Św. Krzysztof, patrona kierowców i wszystkich podróżujących. Zgodnie z zapowiedzią po każdej Mszy św. święcenie pojazdów przed kościołem. Dziękuję wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu pomogli zorganizować święcenie motocykli oraz jednośladów. Dziękuję za pomoc w zorganizowaniu spotkania oraz z wszystkie dary, które przynieśli nasi Parafianie. Jednocześnie informuję, że święcenie ciągników i wszelkiego sprzętu rolniczego odbędzie się podczas tegorocznych dożynek parafialnych, które planowane są na 5 września na Mszy św. o godz. 12.00.
  2. W liturgii w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Joachima i Annę, w czwartek św. Martę, a sobotę św. Ignacego z Loyoli.
  3. Informuję, że od poniedziałku do soboty nie będę obecny w parafii. W razie potrzeby kapłana do chorego lub pogrzebu bardzo proszę kontaktować się z księdzem Proboszczem ze Strzelec Górnych (Tel. 52 381 70 95)
  4. W tym tygodniu Msza św. w naszej parafii tylko w środę o godz. 18.00 oraz w sobotę o godz. 18.00. Z racji mojego wyjazdu w poniedziałek i wtorek oraz czwartek i piątek Mszy św. nie będzie.
  5. Za tydzień 1 sierpnia gościć będziemy w naszej parafii Grupę Pątników z Pielgrzymki Gdańskiej. Zachęcam do modlitwy w intencji wszystkich pielgrzymów oraz już dziś jak każdego roku dziękuję Firmie Vitroflora za pomoc w ugoszczeniu i poczęstunku.
  6. Dziękuję za składane ofiary na potrzeby naszej parafii, dwóm rodzinom, które ufundowały kwiaty do ołtarza parafialnego. Dziękuje również jednej rodzinie z Włók za ufundowanie kompletu nowych obrusów do kościoła parafialnego. Dziękuję za sprzątanie kościoła parafialnego; Państwu Szopińskim za sprzątanie i kwiaty do kościoła Św. Marii Magdaleny na dzień odpustu, Państwu Perlik za przygotowanie świątyni na dzisiejszą niedzielę, a na przyszły tydzień proszę o pomoc w sprzątaniu Państwo Kalinowskich.
  7. Przeżywającym wakacji i urlopy życzę miłego wypoczynku i dobrej pogody, a wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom naszej parafii miłego nowego tygodnia. (intencje)

Bartosz Wojtaszek
proboszcz