XVII Niedziela zwykła 24.07.2022

1. Dzisiaj XVII Niedziela Zwykła.

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy w: poniedziałek św. Jakuba i św. Krzysztofa; we wtorek św. Joachima i Anny, w czwartek św. Szarbela; w piątek św. Martę, Marię i Łazarza, a w sobotę św. Piotra Chryzologa.

3. W poniedziałek przypada św. Krzysztofa, patrona wszystkich kierowców i podróżujących. Serdecznie zapraszam na Msze św. wieczorną do wspólnej modlitwy, szczególnie w tym czasie wakacji, podczas których wielu z nas przemieszcza się swoimi pojazdami i podróżuje. Po Mszy św. święcenie pojazdów przed kościołem parafialnym.

4. We wtorek wspominamy św. Joachima i Annę dziadków Pana Jezusa. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy wszystkie babcie i dziadków oraz ich wnuki i prawnuki. Niech nasza modlitwa będzie wyrazem naszej wdzięczności za wszelkie dobro jakie otrzymaliśmy od naszych dziadków. W naszej modlitwie będziemy pamiętać o żyjących oraz zmarłych naszych dziadkach.

5. Rozpoczęła się Piesza Pielgrzymka naszej diecezji do Częstochowy. Pamiętajmy w naszej modlitwie o wszystkich pątnikach zdążających na Jasną Górę do MB Częstochowskiej. Niech nasza pamięć modlitewną będzie wyrazem solidarności z trudem pielgrzymów oraz duchową łącznością całej wspólnoty naszej diecezji.

6. Trwają prace przy renowacji ołtarza głównego w kościele parafialnym oraz pragnę poinformować, że uzyskałem zgodę o konserwatora na wyrównanie posadzki w prezbiterium kościoła parafialnego do równego poziomu tzn. powrót do pierwotnego wyglądu tej posadzki. Prace te rozpoczną się pod koniec renowacji ołtarza.

7. Dziękuję za sprzątanie kościoła parafialnego p. Angelice i p. Barbarze; dziękuję za sprzątanie kościoła Św. Marii Magdaleny Rodzinie Szopińskich i proszę o sprzątanie w tym tygodniu Rodzinę Fac; dziękuję również za sprzątanie kościoła w Kozielcu Rodzinie Mrówka i proszę o sprzątanie w tym tygodniu Panią Zynajdę Ignaczak. Dziękuję składane ofiary oraz za ofiary złożone z okazji przedłużenia ważności grobów na naszym cmentarzu. Serdeczne Bóg zapłać.

8. Wszystkim którzy przeżywają czas wakacji i urlopów życzę dobrej pogody oraz miłego i bezpiecznego wypoczynku. (intencje)

ks. Bartosz Wojtaszek
proboszcz