XVI Niedziela Zwykła 23.07.2023

  1. Dzisiaj XVI niedziela zwykła.
  2. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy w poniedziałek Św. Kingę, we wtorek Św. Jakuba Apostoła, w środę Św. Joachima i Annę rodziców NMP, a w piątek liturgiczne wspomnienie Św. Szarbela i po Mszy św. odmówimy modlitwę o uzdrowienie i namaszczenie olejem Świętego z Libanu.
  3. W związku z pracami konserwatorskimi Msze św. w tygodniu poniedziałek, środa, czwartek , piątek w kościele Św. Marii Magdaleny, we wtorek w Kozielcu, a w sobotę w kościele parafialnym.
  4. Pragnę poinformować, że nasza parafia przy współpracy z Gminą Dobrcz, która składała wniosek o dofinansowanie otrzymała dotację na remont dachu wraz z wymianą obróbek blacharskich kościoła parafialnego. W miniony poniedziałek wraz z Wójtem Gminy i Przedstawicielami Rady odebrałem promesę od Pani Ewy Kozaneckiej na tą inwestycję. Obecnie rozpoczęliśmy prace przygotowawcze do realizacji tego zadania.  
  5. W tym tygodniu zostaną oczyszczone słupki ogrodzenia cmentarza parafialnego, natomiast 9 sierpnia słupki te będą piaskowane. Już dziś proszę i będę o tym przypominał, żeby na dzień piaskowania zabrać z pierwszych trzech rzędów grobów znajdujących się przypłocie wszystkie kwiaty i znicze, bowiem dzień wcześniej 8 sierpnia groby te zostaną przykryte i zabezpieczone. Zostały również wymontowane drzwi główne do kościoła Św. Marii Magdaleny, które zostaną na nowo obite, a przed najbliższe dniu wejście do kościoła jest możliwe przez wejście boczne z prawej strony.
  6. Informuję, że od najbliższej soboty tj. 29 lipca do soboty 5 sierpnia nie będę obecny w parafii. W tym czasie w razie potrzeby kapłana do chorego lub pogrzebu proszę kontaktować się z O. Sławkiem z Chełmszczonki (tel. 608 114 951) lub kapłanami z sąsiednich parafii. Jednocześnie proszę wszystkie sprawy biurowe załatwić do piątku włącznie.
  7. Dziękuję za składane ofiary na składkę i konto parafii, szczególnie za ofiary składane na cele remontowe. Dziękuję p. Angelice Fac i p. Barbarze Marciniak za posprzątanie kościoła parafialnego i zapraszam osoby chętne do pomocy w sprzątaniu w najbliższy piątek na godz. 18.00. Dziękuję za sprzątanie kościoła św. Marii Magdaleny Rodzinie Szopińskich oraz dekorację kwiatową na odpust w tym kościele i proszę o sprzątanie za tydzień Rodzinę Brzozowskich. Dziękuję również za sprzątanie kościoła w Kozielcu Rodzinie Bigaj i proszę o sprzątanie za tydzień p. Barbarę Rojowską. Dziękuję za kwiaty do naszych kościołów i za każdą pomoc. Wszystkim przeżywającym czas wakacji i urlopów życzę miłego wypoczynku i szczęśliwego powrotu do domu. (intencje)

ks. Bartosz Wojtaszek
proboszcz