XVI Niedziela zwykła 21.07.2019

1. Przeżywamy dzisiaj XVI niedzielę zwykłą. W poniedziałek wspominamy św. Marię Magdalenę i odpust parafialny. Zapraszam wszystkich na Mszę św. odpustową na godz. 17.00 do kościoła filialnego we Włókach. W ten dzień będzie Msza św. tylko w kościele św. Marii Magdaleny, a w czwartek w kościele parafialnym.

2. W czwartek wspominamy św. Krzysztofa, patrona kierowców. Z racji prac w polu, poświęcenie pojazdów będzie w niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00. Zapraszam do przyjazdu wszystkich Parafian samochodami, motorami, rowerami oraz wszelkim sprzętem rolniczym.

3. W piątek wspominamy św. Annę i Joachima, dziadków Pana Jezusa, zapraszam wszystkich dziadków oraz wnuki naszej Parafii na Msze św. do kościoła parafialnego na godz. 17.00. Chcemy modlić się za Was i wypraszać potrzebne łaski, Boże Błogosławieństwo i zdrowie.

4. W każdą środę zapraszam na Msze św. z nowenną do MBNP, można przed Msza św. przynosić intencje do zakrystii na nowennę, a w piątek na Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

5. Próba scholi w sobotę o godz. 10.00, zapraszamy wszystkie osoby chętne.

6. Organizuję dwie pielgrzymki w naszej parafii. Pierwsza w październiku – 4-dniowa do Łagiewnik, Tyńca, Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowic, Krakowa, Oświęcimia, Częstochowy i Torunia w cenie 630zł, a druga w kwietniu – 9-dniowa do Medjugorie oraz Chorwacji w cenie 1600zł + 60 euro. W cenie pielgrzymek jest transport, wyżywienie oraz wszystkie wstępy. Bliższe informacje znajdziemy w gablocie w kościele parafialnym oraz na stronie internetowej parafii. W zakrystii można zabrać program pielgrzymki.

7. W minionym tygodniu udało się zamontować alarm antywłamaniowy oraz przeciwpożarowy oraz nowe oświetlenie prezbiterium w kościele św. Marii Magdaleny. Informuję, że od poniedziałku będzie włączany ten alarm w kościele. Wszystkie osoby sprzątające oraz chcące wejść do kościoła, które klucze biorą od Pana Sołtysa proszę, aby rozbrajały alarm przy użyciu pilota. W przypadku jakiejś trudności proszę kontaktować się ze mną, gdyż uruchomienie alarmu skutkuje przyjazdem grupy interwencyjnej. Inwestycja ta została sfinansowana ze zbiórki z kolędowania, które odbywa się co roku w okresie styczniowym. Koszt inwestycji to około 4000zł. Udało się również dzięki pomocy Parafian położyć instalację oświetlenia dookoła kościoła parafialnego. Dziękuję również Panu Stolarzowi z naszej parafii za wykonanie dwóch nowych gablot do kościoła w Kozielcu i we Włókach. Wszystkim za pomoc i życzliwość składam serdeczne Bóg Zapłać.

8. Dziękuję za ofiary składane na konto parafialne oraz na składkę inwestycyjną, w ubiegłą niedzielę zabraliśmy 1820zł. Bóg zapłać. Z tych pieniędzy pokryłem w części zaległe zobowiązania za okna w kościele parafialnym. Pozostało do spłaty jeszcze 3200zł. Wszystkim życzę miłej niedzieli i całego tygodnia, a przeżywającym wakacje i wszystkim rolnikom dobrej pogody. (intencje)

9. Z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg odwołał do wieczności śp. Mirosława Lewandowski z Trzęsacz, oraz ks. Grzegorz Lewandowski, poprzedni proboszcz naszej parafii. Zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu.

ks. Bartosz Wojtaszek Proboszcz