XVI Niedziela Zwykła 18.07.2021

 

  1. Dzisiaj XVI Niedziela zwykła. Chrystus gromadzi nas przy sobie, jak dobry pasterz, który troszczy się o swoje owce. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00 święcenie motocykli i wszystkich jednośladów. Serdecznie zapraszam.
  2. W liturgii w tym tygodniu wspominamy: we wtorek Bł. Czesława, prezbitera; w piątek Św. Brygidy, zakonnicy; w sobotę Św. Kingi, dziewicy, a w niedzielę św. Krzysztofa, patrona wszystkich kierowców. W związku z tym po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów na parkingu przed kościołem.
  3. W tym tygodniu w czwartek przeżywamy święto Św. Marii Magdaleny patronki naszego kościoła filialnego we Włókach. Msza św. odpustowa w intencji naszych Parafian i Dobrodziei wyjątkowo w tym roku o godz. 11.00. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy. W tym dniu nie będzie już Mszy św. wieczornej.
  4. Dziękuję wszystkim, którzy w minionym tygodniu uczestniczyli w Nabożeństwie Fatimskim i zarazem serdecznie zapraszam na kolejne modlitewne spotkanie, które odbędzie się 13 sierpnia.
  5. Informuję, że na naszej stronie internetowej w zakładce „oferta kulturalno-edukacyjna” na rok 2021 oraz na naszym kanale YouTube został umieszczony nowy film z cyklu „Lekcja Historii” zatytułowany: „O czym mówią obrazy i rzeźby. Czyli o Świętych z Kościoła Św. Marii Magdaleny i ich atrybutach”. Bardzo serdecznie dziękuję Państwu Zofii i Maciejowi Strzelczyk z naszej parafii za przygotowanie tego bardzo interesującego dokumentu oraz zachęcam do obejrzenia i zapoznanie się z historią świętych, którzy znajdują się w naszym zabytkowym kościele Św. Marii Magdaleny.
  6. Dziękuję naszym Parafianom z Kozielca za wszelkie prace porządkowe wykonane przy kościele filialnym Niepokalanego Poczęcia NMP w Kozielcu. Jednocześnie informuję, że kościół nadal pozostaje zamknięty ze względu na prace konserwatorskie.
  7. Dziękuję za składane ofiary na potrzeby naszej parafii, szczególnie na składkę inwestycyjną oraz za ofiary składane indywidualnie w zakrystii. Dziękuje za sprzątanie kościoła parafialnego; Państwu Weyna za sprzątanie kościoła Św. Marii Magdaleny, natomiast na dzień odpustu proszę o przygotowanie Państwo Szopińskich, a na niedzielę p. Perlik.
  8. Przeżywającym wakacji i urlopy życzę miłego wypoczynku i dobrej pogody, a wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom naszej parafii szczęśliwego nowego tygodnia. (intencje)

Bartosz Wojtaszek
proboszcz