XVI Niedziela Zwykła 17.07.2022

  1. Dzisiaj XVI Niedziela Zwykła.
  2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy w: poniedziałek św. Szymona z Lipnicy, w środę św. Czesława, w piątek Św. Marię Magdalenę, a w sobotę św. Brygidę.
  3. Przypominam, że pod koniec miesiąca jedna z naszych parafianek udaje się na pielgrzymkę do św. Ignacego Loyoli, gdyby ktoś chciał można przekazać intencje można je przynieść do zakrystii.
  4. W tym tygodniu w piątek przeżywać będziemy odpust w kościele filialnym Św. Marii Magdaleny we Włókach. W ten dzień nie będzie Mszy św. w kościele parafialnym. Msza św. odpustowa w kościele Św. Marii Magdaleny o godz. 17.00. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.
  5. W przyszłą niedzielę 24 lipca gościć będziemy w naszej parafii Siostry Szarytki z Fordonu, które podzielą się swoim powołaniem oraz będą rozdawały medaliki Matki Bożej. Siostry będą w niedzielę na wszystkich Mszach św. w naszej parafii.
  6. Rozpoczęły się zapisy na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę z Diecezji Bydgoskiej. Bliższe informacje znajdziemy na plakacie w gablocie w kościele parafialnym i na stronie diecezji bydgoskiej.
  7. Dziękuję za sprzątanie kościoła parafialnego p. Angelice i p. Barbarze; dziękuję za sprzątanie kościoła Św. Marii Magdaleny Rodzinie Wardowskich i proszę o sprzątanie w tym tygodniu Rodzinę Szopińskich; dziękuję również za sprzątanie kościoła w Kozielcu Rodzinie Mrówka i proszę o sprzątanie jeszcze raz na przyszły tydzień. Dziękuję składane ofiary, szczególnie w ubiegłą niedzielę na składkę inwestycyjną oraz za indywidualnie składane ofiary. Serdeczne Bóg zapłać.
  8. Wszystkim którzy przeżywają czas wakacji i urlopów życzę dobrej pogody oraz miłego i bezpiecznego wypoczynku. (intencje)

ks. Bartosz Wojtaszek
proboszcz