XV Niedziela zwykła 10.07.2022

1. Dzisiaj XV Niedziela Zwykła.

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy w: poniedziałek św. Benedykta – opata, we wtorek św. Brunona, w środę św. Andrzeja Świerada i Benedykta, w piątek św. Bonawenturę, w sobotę NMP z Góry Karmel

3. Informuję, że nie będę obecny w tym tygodniu w parafii w razie potrzeby kapłana do chorego lub pogrzebu proszę kontaktować się z O. Sławomirem z Chełmszczonki lub kapłanami z sąsiednich parafii. Jednocześnie informuję w tym tygodniu od poniedziałku do piątku nie będzie Mszy św. w naszej parafii.

4. Przypominam, że pod koniec miesiąca jedna z naszych parafianek udaje się na pielgrzymkę do św. Ignacego Loyoli, gdyby ktoś chciał można przekazać intencje można je przynieść do zakrystii.

5. W niedzielę 24 lipca gościć będziemy w naszej parafii Siostry Szarytki z Fordonu, które podzielą się swoim powołaniem oraz będą mówiły i rozdawały medaliki Matki Bożej. Siostry będą w niedzielę na wszystkich Mszach św. w naszej parafii.

6. Rozpoczęły się zapisy na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę z Diecezji Bydgoskiej. Bliższe informacje znajdziemy na plakacie w gablocie w kościele parafialnym i na stronie diecezji bydgoskiej.

7. W tym tygodniu została postawiona ściana w kościele parafialnym, w której będą umieszczone relikwiarium i relikwie św. Szarbela. Dziękuję p. Andrzejowi Kobiela i pracownikom Jego firmy za wykonaną tę pracę. Dziękuję również p. Leszkowi Zwara za wszelkie prace porządkowe przy kościele św. Marii Magdaleny oraz p. Rafałowie Kwiatkowskiem i p. Stanisławowi Sudoła za wykonaną pracę przy plebanii.

8. Dziękuję za sprzątanie kościoła parafialnego p. Angelice i p. Barbarze; dziękuję za sprzątanie kościoła Św. Marii Magdaleny Rodzinie Zwara i proszę o sprzątanie w tym tygodniu Rodzinę Wardowskich; dziękuję również za sprzątanie kościoła w Kozielcu Rodzinie Jadaś i proszę o sprzątanie na przyszły tydzień Rodzinę Mrówka. Dziękuję z każdą pracę wykonaną przy kościele i na plebanii. Dziękuję składane ofiary, szczególnie dzisiaj na składkę inwestycyjną oraz indywidualnym darczyńcom za składane ofiary na budowę ołtarza św. Szarbela. Serdeczne Bóg zapłać.

9. Wszystkim którzy przeżywają czas wakacji i urlopów życzę dobrej pogody oraz miłego i bezpiecznego wypoczynku. (intencje)

ks. Bartosz Wojtaszek
proboszcz