XIX Niedziela zwykła 11.08.2019

1. Przeżywamy dzisiaj XIX niedziela zwykła.

2. Zapraszam do zapisania się na pielgrzymki organizowanie przez naszą parafię. Jest jeszcze około 20 miejsc wolnych na wyjazd w październiku na południe Polski i w kwietniu do Medjugori i Chorwacji.

3. W czwartek będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą zostaje zabrana do nieba i wywyższona jako Królowa Nieba i Ziemi. Jest to Uroczystość obowiązkowe dla wszystkich wierzących. Msze św. według porządku niedzielnego o godz. 8.00, 9.30 i 12.00. Po każdej Mszy św. poświęcenie ziół, kwiatów i warzyw, jako wyraz dziękczynienia Panu Bogu za wszelkie urodzaje.

4. W tym tygodniu nie będzie Mszy św. w środę i piątek. Informuję, że od piątku 16 sierpnia do piątku 23 sierpnia wyjeżdżam na pielgrzymkę do Fatimy. W sobotę Msze św. odprawi ks. Maciej Andrzejewski, natomiast w niedzielę 11 sierpnia ks. Z parafii Św. Mikołaja z Bydgoszczy i Ojciec ze Zgromadzenia Ducha Św. W czasie mojej nieobecności w razie pogrzebu lub wezwania do chorego proszę kontaktować się z ks. Maciejem Andrzejewskim proboszczem parafii w Strzelcach Górnych, tel. 52 381 70 95. W związku z moją nieobecnością wszelkie sprawy biurowe proszę załatwić do czwartku włącznie, bowiem do 23 sierpnia biuro będzie nieczynne.

5. Jak już wspominałem w niedzielę 25 sierpnia podczas Mszy św. o godz. 12.00, którą sprawował będę w intencji wszystkich pracujących na roli – dożynki parafialne. Proszę o przygotowanie wieńców dożynkowych od mieszkańców poszczególnych wsi naszej parafii. Po Mszy św. spotkanie przy stole za kościołem parafialnym. Bardzo proszę o przyniesienie co kto może na wspólny stół. Można też zamawiać Msze św. dziękczynne za zbiory.

6. W najbliższą sobotę próba scholi dziecięco – młodzieżowej o godz. 10.00

7. Dziękuję za składane ofiary, szczególnie dzisiaj na składkę inwestycyjną. Dziękuję również za ofiary składane z racji przedłużenia ważności grobów i wszelką pomoc. W minionym tygodniu został przygotowany teren po budowę nowej plebanii. Składam serdeczne podziękowanie panom: Andrzejowi Kobiela, Marcinowi Mes, Rafałowi Perlikowi oraz wszystkim pomagającym w wycince drzew oraz przygotowaniu drogi dojazdowej. Bardzo proszę osoby chętne do pomocy w porządkowaniu gałęzi w poniedziałek na godz. 9.00 do kościoła parafialnego. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę miłej niedzieli i całego szczęśliwego tygodnia.

8. Z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg odwołał do wieczności śp. Pawła Kasprowskiego z Włók. Wieczny odpoczynek …. (intencje)

ks. Bartosz Wojtaszek Proboszcz