XIV Niedziela Zwykła 07.07.2024

  1. Przeżywamy dzisiaj 14 niedzielę zwykła. Wieczorem modlitwa o uzdrowienie za wstawiennictwem Św. Szarbela. Msza św. z namaszczeniem o godz. 20.00.
  2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy w poniedziałek wspomnienie św. Jana z Dukli, w czwartek święto św. Benedykyta, opata i patrona Europy.
  3. W piątek z racji mojej nieobecności nie będzie Mszy św. wieczornej.
  4. W sobotę przypada 13-sty dzień w miesiącach objawień w Fatimie. Zapraszam na godz. 20.00 na nabożeństwo fatimskie przy figurze kościoła parafialnego.
  5. Rozpoczęliśmy czas wakacji. Wszystkim przeżywającym czas wakacji i urlopów życzę miłego i bezpiecznego wypoczynku. Pamiętajmy w tym czasie o niedzielnej Mszy św.
  6. Prymasowski Instytut Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy ogłasza rekrutację na magisterskie zaoczne studia teologiczne, specjalność katechetyka; 2-letnie podyplomowe studia teologiczno-katechetyczne oraz kurs zaawansowany doradców życia rodzinnego. Wszelkie bliższe informacje na stronie uczelni.
  7. Dziękuję za wszelką pomoc, życzliwość oraz prace wykonane w minionym tygodniu. W tym tygodniu zostały zmontowane nowe drzwi boczne w kościele parafialnym. Dziękuję za ufundowanie tych drzwi oraz montaż w naszym kościele. Dziękuję za prace przy rozbiórce budynków p. Jakubowi Wygnaniec oraz pomoc w pracach porządkowych p. Mateuszowi Wardowskiemu.
  8. Dziękuję za składane ofiary na potrzeby naszej parafii na składkę i konto parafii oraz ofiary składane indywidualnie. Za tydzień składak inwestycyjna. Dziękuję za sprzątanie kościoła parafialnego naszym Parafiankom. Dziękuję za sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Marii Magdaleny Rodzinie Krzewickim i proszę o sprzątanie za tydzień Rodzinę Annę i Grzegorza Hyjek. Dziękuję również za sprzątanie kościoła w Kozielcu Rodzinie Kowalkowskich i proszę o sprzątanie za tydzień Panią Stenię Ignaczak. Dziękuję za wszystkie kwiaty oraz skoszenie trawy przy naszych kościołach. (intencje)

ks. Bartosz Wojtaszek
proboszcz