XIV Niedziela Zwykła 04.07.2021

  1. Dzisiaj XIV Niedziela zwykła.
  2. W liturgii w tym tygodniu wspominamy: we wtorek bł. Marię Teresę Ledóchowską, a w czwartek św. Jana z Dukli
  3. W środę przypada 7 dzień miesiąca i w naszej parafii modlitwa o uzdrowienie za wstawiennictwem Św. Szarbela. Msza św. z wystawieniem Najświętszego Sakramentu o godz. 20.00. Intencje o zdrowie można przynosić przed Mszą św. do zakrystii. W ten dzień nie ma Mszy św. o godz. 17.00.
  4. Od dzisiaj wznawiamy Msze św. w niedzielę o godz. 8.00 w kościele filialnym Św. Marii Magdaleny oraz tak, jak było przed pandemią w czwartek o godz. 17.00. Serdecznie dziękuję wszystkim za tak liczny udział w sprzątaniu kościoła Św. Marii Magdaleny oraz za prace porządkowe, koszenie trawy oraz kwiaty do ołtarza. Na przyszła niedzielę proszę o sprzątanie kościoła Państwo Widurskich. (nowa lista rodzin sprzątających jest w gablocie). Natomiast z racji prac konserwatorskich nie będą jeszcze odprawiane Msze św. w kościele filialnym w Kozielcu.  
  5. Przeżyliśmy czas I-szej komunii w naszej parafii. W tym roku do stołu Pańskiego w naszej świątyni w sumie przystąpiło 17-ścioro dzieci. Bardzo serdecznie dziękuję rodzicom za zaangażowanie, wszelką pomoc i pracę wykonaną w naszej parafii oraz za upominki i złożone ofiary. Serdeczne Bóg zapłać. Zachęcam rodziców, aby pomogli dzieciom w kontynuowaniu tej przyjaźni z Panem Jezusem przez coniedzielne uczestnictwo w Mszy św. i przystępowanie do comiesięcznej spowiedzi świętej. Informuję, że pierwsza rocznica komunii dzieci, które przystąpiły w ubiegłym roku będzie we wrześniu. O terminie poinformuję pod koniec sierpnia.
  6. Dziękuję za składane ofiary na potrzeby naszej parafii. W przyszła niedzielę składak inwestycyjna. Dziękuje za sprzątanie kościoła, kwiaty ufundowane do ołtarza oraz ich ułożenie. Rozpoczął się czas wakacji i urlopów, wszystkim życzę bezpiecznego i miłego wypoczynku oraz przypominam o uczestnictwie, jeżeli jest taka możliwość w niedzielnej Eucharystii.  (intencje)

ks. Bartosz Wojtaszek
proboszcz