XIII Niedziela Zwykła 27.06.2021

  1. Dzisiaj XIII Niedziela zwykła. W naszej parafii podczas Mszy św. o godz. 12.15 do komunii św. przystąpi 14-ro dzieci. Pamiętajmy w naszej modlitwie, aby te dzieci pokochały Chrystusa całym swoim sercem. Od poniedziałku do piątku „Biały Tydzień”. Serdecznie zapraszam dzieci w strojach komunijnych oraz ich rodziny do wspólnej modlitwy podczas Mszy św. o godz. 17.00.
  2. W poniedziałek wspominamy Św. Ireneusza, we wtorek Uroczystość Św. Piotra i Pawła, w czwartek św. Ottona, a w sobotę święto św. Tomasza Apostoła.
  3. Do środy włącznie nabożeństwo do Serca Pana Jezusa po wieczornej Mszy św.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek wystawienie NS i nabożeństwo powołaniowe po Mszy św. wieczornej. Chory z komunią św. odwiedzę w piątek od godz. 8.00. Możliwość spowiedzi w piątek od godz. 16.30. Z racji I-szej soboty miesiąca Msza św., adoracja, rozważanie i różaniec św. o godz. 9.00 w intencji Róż Różańcowych. Serdecznie zapraszam.
  5. Od przyszłej niedzieli wznawiamy Msze św. o godz. 8.00 w kościele filialnym Św. Marii Magdaleny. W związku z tym serdecznie zapraszam do pomocy w sprzątaniu kościoła we wtorek o godz. 18.30. Bardzo proszę o zabranie sprzętów sprzątających. W Kościele w Kozielcu nadal trwają prace konserwatorskie i w związku z tym Mszy św. jeszcze tam nie będzie. Od przyszłej niedzieli Msze św. o godz. 8.00 w kościele Św. Marii Magdaleny, a o godz. 9.30 i 12.00 w kościele parafialnym we Włókach.
  6. Dziękuję pracownikom Firmy Vitroflora za posadzenie nowych kwiatów przy figurze Matki Bożej Fatimskiej przed kościołem i przy obejściu plebanii oraz za pielęgnację zieleni. Dziękuję rodzicom dzieci I-szo komunijnym za ufundowanie kwiatów do ołtarza, prace porządkowe przy kościele oraz za umycie okien i sprzątnie kościoła przed uroczystością I-szej komunii św. Dziękuję p. Ani i rodzicom za ułożenie kwiatów i dekorację kościoła.
  7. Dziękuję za składane ofiary na tacę oraz indywidualnie złożone na potrzeby naszej parafii, jedna rodzina z Trzęsacza przekazała na ten cel 1000zł. Serdeczne Bóg zapłać. Rozpoczął się czas wakacji i urlopów, wszystkim życzę bezpiecznego i miłego wypoczynku oraz przypominam o uczestnictwie, jeżeli jest taka możliwość w niedzielnej Eucharystii. (intencje)
  8. Z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg odwołała do wieczności śp. Katarzynę Dębowską z Trzęsacza, śp. Maję Delatowską z Włók oraz śp. Jerzego Kaźmierczaka z Włók, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 13.00 w kościele w Dobrczu. Wieczny odpoczynek…

Bartosz Wojtaszek
proboszcz