XII Niedziela Zwykła 25.06.2023

  1. Dzisiaj XII niedziela zwykła.
  2. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy we wtorek Św. Cyryla Aleksandryjskiego, w środę Św. Ireneusza, w czwartek Św. Piotra i Pawła, a w sobotę Św. Ottona.
  3. W związku z pracami konserwatorskimi w tym tygodniu Msze św. w tygodniu w kościele Św. Marii Magdaleny, tylko we wtorek w Kozielcu, a w sobotę w kościele parafialnym.
  4. Serdecznie zapraszam na ostatnie nabożeństwa czerwcowe do Serca Pana Jezusa po Mszach św. wieczornych.
  5. W tym tygodniu przypada I-sza sobota miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi w sobotę o godz. 9.00 w kościele w Kozielcu.
  6. W minioną sobotę rozpoczęliśmy pod przewodnictwem ks. Biskupa Krzysztofa Włodarczyka nowennę przed uroczystością XX-lecia diecezji bydgoskiej. Dziękuję wszystkim delegatom naszej parafii za udział w tej uroczystości w Bydgoszczy, podczas której odebraliśmy propozycje duszpasterskie na czas nowenny oraz świecę czuwania i modlitwy. Niech ten czas będzie naszym diecezjalnym wielkim dziękczynieniem za naszą wspólnotę diecezji bydgoskiej.
  7. Trwa rekrutacja kandydatów do kapłaństwa z diecezji bydgoskiej, którzy będą przeżywać swoją formację w Arcybiskupim Seminarium Duchownym w Poznaniu. Szczegóły znajdziemy na stronie internetowej Seminarium. Pamiętajmy w naszych modlitwach o nowe powołaniach do kapłaństwa i służby Bożej.
  8. Rozpoczęliśmy czas wakacji i urlopów. Gorąco proszę, aby w tym czasie nie zapominać o niedzielnej Eucharystii przebywając na wakacjach i odpoczynku. Wszystkim dzieciom i młodzieży oraz wyjeżdżającym na urlopy życzę dobrej pogody, radosnego wypoczynku oraz szczęśliwych powrotów.
  9. W ubiegła niedzielę Przedszkole Słoneczko z Dobrcza organizowało zbiórkę funduszy ze sprzedaży ciasta dla p. Dariusza, chorującego na nowotwór. Pani Dyrektor Katarzyna Euchaust kieruje do wszystkich, którzy włączyli się w pomoc gorące podziękowania. Podczas zbiórki została zebrana kwota 3262,77 zł i przekazana p. Dariuszowi.
  10. Dziękuję za składane ofiary na składkę i konto parafii, szczególnie za ofiary składane na cele remontowe. Powoli dobiegają końca prace konserwatorskie polegające na usuwaniu farby z balustrady w kościele parafialnym, następny etap to konserwacja drewna oraz nałożenie kolorów. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim Parafiankom za sprzątanie kościoła parafialnego i serdecznie proszę o pomoc w najbliższy piątek na godz. 18.00. Dziękuję za sprzątanie kościoła św. Marii Magdaleny Rodzinie Krasińskich i proszę o sprzątanie z tydzień Elżbietę i Krzysztofa Lewandowskich. Dziękuję również za sprzątanie kościoła w Kozielcu Rodzinie Paulinie i Michałowie Ożóg i proszę o sprzątanie za tydzień Panią Ewę Włodarczak. Dziękuję za kwiaty do naszych kościołów, za każdą pomoc i życzliwość – serdeczne Bóg zapłać. (intencje)

ks. Bartosz Wojtaszek
proboszcz