XII Niedziela Zwykła 23.06.2024

  1. Przeżywamy dzisiaj 12 niedzielę zwykła. Dzisiaj przypada Dzień Ojca. Pamiętajmy w naszych modlitwach o naszych kochanych Ojcach i dla żyjących prośmy o zdrowie i potrzebne łaski, a dla zmarłych o dar życia wiecznego.
  2. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy w poniedziałek Uroczystość Narodzin Św. Jana Chrzciciela, w czwartek Św. Cyryla Aleksandryjskiego, w piątek Św. Ireneusza, a w sobotę Uroczystość Św. Ap. Piotra i Pawła.

  3. W tym tygodniu we wtorek i środę będę nieobecny w parafii i w te dniu nie będzie Mszy św. W razie potrzeby kapłana do chorego proszę kontaktować się z O. Sławomirem z Chełmszczonki (tel. 608 114 951)

  4. Nasza diecezja zaprasza do udziału w XX Pieszej Pielgrzymce do Częstochowy. Bliższe informacje o pielgrzymce i grupach znajdziemy na stronie internetowej diecezji bydgoskiej.

  5. Od 14 czerwca trwa rekrutacja do Seminarium Duchownego w naszej diecezji. Bliższe informacje znajdziemy na stronie diecezjalnej oraz seminaryjnej lub telefonicznie kontaktując się z ks. Prefektem. (Tel. 731 808 736)

  6. Dziękuję za wszelką pomoc i życzliwość. Trwają prace porządkowe na działce przykościelnej. Bardzo serdecznie dziękuję za wykonaną pracę koparką p. Jakubowi Wygnaniec oraz za prace porządkowe w budynku pałacu p. Bogusławowi Jakubkowi, p. Rafałowi Kwiatkowskiemu, p. Leszkowi Krawczykowi, p. Marcinowi Mes. Informuję, że w najbliższych tygodniach teren ten zostanie uporządkowany oraz jednocześnie proszę z racji rozbiórki budynków stojących obok pałacu nie podchodzić z racji bezpieczeństwa, a szczególnie zwrócić uwagę na dzieci.

  7. Rozpoczęliśmy czas wakacji. Wszystkim przeżywającym czas urlopów i wyjazdów wakacyjnych życzę radosnego i bezpiecznego wypoczynku. Pamiętajmy jednak w tym czasie o niedzielnej Eucharystii.

  8. Dziękuję za składane ofiary na potrzeby naszej parafii na składkę. Dziękuję za sprzątanie kościoła parafialnego naszym Parafiankom. Dziękuję za sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Marii Magdaleny Rodzinie Brzozowskich i proszę o sprzątanie za tydzień Rodzinę Ilonę i Daniela Lewandowskich. Dziękuję również za sprzątanie kościoła w Kozielcu Rodzinie Kochańskich i proszę o sprzątanie za tydzień Rodzinę Kowalkowskich. Dziękuję za wszystkie kwiaty do naszych kościołów.

  9. Oświadczenie Przewodniczącego Komisji Wychowania Katolickiego KEP

(intencje)       
ks. Bartosz Wojtaszek
proboszcz