XII Niedziela Zwykła 21.06.2020

  1. Dzisiaj XII Niedziela zwykła. Chrystus zachęca nas, abyśmy bez lęku każdego dnia mieli odwagę przyznać się do Niego, a On przyzna się do nas przed Ojcem, który jest w niebie.
  2. Zapraszam codziennie na nabożeństwo ku czci Serca Jezusowego po wieczornej Mszy św., a niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00.
  3. Przeżyliśmy oktawę Bożego Ciała oraz Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dziękuję wszystkim, którzy każdego dnia uczestniczyli w Mszy św. i procesji, dziękuję dziewczynkom sypiącym kwiaty, służbie liturgicznej i wszystkim osobom śpiewającym oraz rodziną Leśniewskim i Wałdoch za przygotowanie ołtarzy.
  4. We wtorek przypada Dzień Ojca, serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy podczas Mszy św. wieczornej o godz. 17.00 w intencji wszystkich ojców, niech to będzie nasz chrześcijański prezent. Pamiętajmy o żyjących, aby prosić dla niech o zdrowie i potrzebne łaski, a dla zmarłych o dar życia wiecznego. W środę przypada Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
  5. W tym tygodniu, kończy się rok szkolny. Serdecznie zapraszam dzieci i młodzież oraz nauczycieli i wychowawców w środę do udziału we Mszy św. wieczornej o godz. 17.00. Będziemy przez wstawiennictwo Matki Bożej Nieustającej Pomocy dziękować Panu Bogu za ten czas nauki i całorocznej pracy.
  6. W przyszłą niedzielę pierwsza grupa dzieci naszej parafii przystąpi do I-szej komunii św. W związku z tym Msze św. w następną niedzielę o godz. 8.00, 9.30, 11.00 oraz Msza św. I-szo komunijna o 12.15. Serdecznie zapraszam rodziców do pomocy w sprzątaniu kościoła w czwartek po Mszy św. wieczornej. Spowiedź dla dzieci w sobotę o godz. 10.00
  7. Prymasowski Instytut Kultury Chrześcijańskiej prowadzi studia magisterskie, podyplomowe nadające kwalifikacje do nauczania religii. Rekrutacja trwa do 16 września. Bliższe informacje znajdziemy na plakacie w gablocie ogłoszeń oraz na stronie internetowej Instytutu.
  8. Dziękuję za składany ofiary na utrzymanie kościoła i budowę plebanii. W ubiegłą niedzielę na składkę inwestycyjną zebraliśmy 1960zł oraz dwie rodziny naszej parafii jedna z Megrowa, a druga z Trzęsacza na cele budowlane przekazały po 1000zł. W tym tygodniu rozpoczęliśmy zakładanie pokrycia dachu oraz został ocieplony cały strop, dziękuję Panu Andrzejowi Kobieli i Panu Rafałowi Perlikowi za nieodpłatnie wykonanie tej pracy. Dziękuję również za ofiary, które zostały złożone za konto parafialne. Dziękuję za sprzątanie kościoła parafialnego, za kwiaty do ołtarza oraz koszenie trawy przy kościele parafialnym Panu Waldemarowi Jakubkowi oraz za koszenie trawy przy kościele Św. Marii Magdaleny i na cmentarzy Panu Sławomirowi Hetmanowi. Serdeczne Bóg zapłać. (intencje)

 

Ks. Bartosz Wojtaszek
proboszcz