XII Niedziela zwykła 19.06.2022

1. Dzisiaj XII Niedziela Zwykła. Trwamy w oktawie Bożego Ciała. Dzisiaj procesja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 12.00.

2. Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w procesji z okazji Bożego Ciała w naszej parafii. Dziękuję za przygotowanie ołtarzy: P. Mes, P. Leśniewskim oraz Parafianom z Kusowa i Kozielca. Dziękuję za kwiaty i dekorację w kościele, za skoszenie trawy, wyrwanie chwastów, przywiezienie brzózek do dekoracji oraz przygotowanie liturgii służbie liturgicznej oraz oprawę muzyczną p. Organistce i scholii parafialnej. Dziękuję za udział chorągwi i feretronów, panom niosącym baldachim i szczególne podziękowania dla tak licznej grupie dziewczynek sypiącym kwiaty i ich rodzicom.

3. W tym tygodniu wszystkie Msze św. o godz. 17.00 z racji oktawy w kościele parafialnym z procesją eucharystyczną dookoła kościoła do piątku włącznie. Serdecznie zapraszam do udziału wszystkich Parafian, służbę liturgiczną i dziewczynki sypiące kwiatki.

4. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Msza św. z procesją do ołtarzy o godz. 17.00. Bardzo proszę o przygotowanie dwóch ołtarzy na procesję. Jeden przy krzyżu Parafian z Kusowa, a drugi po prawej stronie kościoła Parafian z Kozielca. Proszę również o udział w procesji chorągwie, feretrony oraz służbę liturgiczną i dziewczynki sypiące kwiatki.

5. W piątek Uroczystość NSPJ. Msza św. z procesją o godz. 17.00. Serdecznie zapraszam do udziału wszystkich Parafian, służbę liturgiczną oraz dziewczynki sypiące kwiatki. Z racji uroczystości w ten dzień nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. W piątek zakończenie roku szkolnego. Msza św. z tej okazji o godz. 8.00 w Kozielcu. Serdecznie zapraszam dyrekcję, wszystkich nauczycieli, pracowników oraz uczniów szkoły podstawowej do wspólnej modlitwy. Podczas Mszy św. dziękować będziemy za cały rok nauki i pracy oraz prosić będziemy o szczęśliwe wakacji.

7. Informuję, że rozpoczęły się prace konserwatorskie naszego ołtarza w kościele parafialnym. Konserwatorzy zdemontowali części ruchome ołtarza i zabrali do pracowni, a po ich odrestaurowaniu rozpoczną się prace na miejscu w naszym kościele. Wtedy zostanie wyłączone z użytki prezbiterium w kościele parafialnym. Pragnę również poinformować, że nasza parafia otrzymała dzięki pomocy ks. Mirosława Pstrągowskiego relikwie I-szego stopnia do kultu publicznego Św. Szarbela. Zakupiłem również relikwiarz w kształcie cedru libańskiego, który do czasu przygotowania ołtarza będzie wystawiany tylko na nabożeństwa 7-go dnia miesiąca. Została również zamówiona tablica mosiężna informująca o Św. Szarbelu, obraz – ikona Świętego oraz relikwiarium, które zostanie umieszczone w ścianie, w którym będą stały relikwie. W trakcie trwanie konserwacji ołtarza będziemy przygotowywali ołtarz boczny gdzie na stałe zostaną umieszczone relikwie. Bardzo dziękuję za wszelkie ofiary przekazane na ten cel.

8. Dziękuję za sprzątanie kościoła parafialnego p. Angelice i p. Barbarze; dziękuję za sprzątanie kościoła Św. Marii Magdaleny Rodzinie Weyna i proszę o sprzątanie w tym tygodniu Rodzinę Perlik; dziękuję również za sprzątanie kościoła w Kozielcu Rodzinie Bem i proszę o sprzątanie jeszcze raz na przyszły tydzień. Dziękuję za składane ofiary na potrzeby naszej parafii, szczególnie na składkę inwestycyjną oraz za złożone ofiary indywidualnie na ołtarz św. Szarbela. Serdeczne Bóg zapłać. (intencje)

ks. Bartosz Wojtaszek
proboszcz