XI Niedziela Zwykła 18.06.2023

  1. Dzisiaj XI niedziela zwykła. W minionym tygodniu zakończyliśmy oktawę Bożego Ciała. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w tych dniach we Mszy św. i procesji, a szczególnie wszystkim dziewczynkom sypiącym kwiatki.
  2. Dzisiaj po każdej Mszy św. można zakupić ciasto, a dochód ze sprzedaży w całości przeznaczony jest dla p. Dariusza walczącego z chorobą nowotworową.
  3. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy w poniedziałek Św. Romualda, w środę Św. Alojzego, a sobotę Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. W piątek przypada Dzień Ojca, pamiętajmy o naszych Ojcach w naszych modlitwach.
  4. W związku z remontami oraz pracami konserwatorskimi w tym tygodniu: w kościele Św. Marii Magdaleny – poniedziałek, środa, czwartek, w Kozielcu – wtorek i piątek, a w sobotę w kościele parafialnym.
  5. Prymasowski Instytut Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy ogłasza rekrutacje na studia teologiczne: magisterskie zaoczne studia teologiczne – katechetyka; 2-letnie podyplomowe studia teologiczno – katechetyczne oraz roczne podyplomowe studia katechezy przedszkolnej. Poza tym diecezja będzie realizowała nowy projekt Szkoła Katechistów, którego celem jest włączenie osób świeckich w organizowanie życia duszpasterskiego. Osoby zainteresowane bliższe informacje znajdą na stronie diecezji.
  6. Nasza diecezji organizuje Pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy w dniach 7-17 lipiec. Wszelkie informacje można znaleźć na stronie pielgrzymka.bydgoszcz.pl.
  7. W tym tygodniu dzieci i młodzież kończą kolejny rok szkolny. Serdecznie zapraszam wszystkie dzieci, młodzież oraz nauczycieli, wychowawców, katechetów i rodziców na Msze św. w niedziele na godz. 12.00 do kościoła parafialnego, podczas której będziemy dziękować za ten miniony czas nauki i modlić się o szczęśliwe wakacji. W czasie Mszy św. specjalne błogosławieństwo dzieci i młodzieży szkolnej.
  8. Urząd Gminy w Dobrczu prosi o przekazanie informacji, o spotkaniu, na którym zostanie przedstawiona propozycja lokalizacji przystani w Kozielcu. Spotkanie odbędzie się 22.06.2023r. o godz. 18.00 w SP w Kozielcu.
  9. Dziękuję za składane ofiary na składkę i konto parafii, szczególnie za ofiary złożone na składkę inwestycyjną. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim Parafiankom za sprzątanie kościoła parafialnego i serdecznie proszę o pomoc w najbliższy piątek na godz. 18.00. Dziękuję za sprzątanie kościoła św. Marii Magdaleny Rodzinie Kaźmierczak i proszę o sprzątanie z tydzień Rodzinę Krasińskich. Dziękuję również za sprzątanie kościoła w Kozielcu Rodzinie Paulinie i Michałowie Ożóg i proszę o sprzątanie jeszcze raz za tydzień. (intencje)
  10. Z naszej rodziny parafialnej w minionym tygodniu Pan Bóg odwołał do wieczności św. Wiesławę Walkiewicz z Kozielca. Polecajmy wszystkich naszych zmarłych miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek….

ks. Bartosz Wojtaszek
proboszcz