XI Niedziela Zwykła 13.06.2021

  1. Dzisiaj XI Niedziela zwykła i o godz. 20.00 Nabożeństwo Fatimskie przy figurze przed kościołem. W czasie nabożeństwa poświęcenie nowej Figury Matki Bożej. Jeszcze raz serdecznie dziękuję naszym Parafianom za ufundowanie tej figury oraz za wykonanie feretronu do noszenie jej w czasie procesji. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.
  2. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej ok. godz. 17.45 próba dzieci komunijnych w kościele, a w środę o godz. 18.00 katecheza dla dzieci w salce parafialnej.
  3. W poniedziałek wspominamy Bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika, a w czwartek Św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.
  4. Zgodnie z wcześniejszą informacją w przyszłą niedzielę oraz w następną 27 czerwca w naszej parafii odbędzie się I-sza komunia św. Msze św. w te niedzielę o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 12.15 Msza św. komunijna.
  5. Informuję, że zgodnie za obowiązującymi obostrzeniami od dzisiaj w kościele może przebywać 50 procent wiernych nie wliczając osoby zaszczepione. Natomiast od 26 czerwca 75 procent. Przypominam o dezynfekcji rąk przy wejściu do kościoła. Od 20 czerwca zostaje zniesiona dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. oraz w święta nakazane, jako ludzie wierzący mamy obowiązek fizycznego uczestnictwa w Mszach św. W związku z tym od przyszłej niedzieli wstrzymujemy transmitowanie niedzielnej Mszy św. przez Internet.
  6. Dziękuję za uczestnictwo w Mszach św. i procesjach w oktawie Bożego Ciała oraz za przygotowanie ołtarza na zakończenie oktawy.
  7. Dziękuję za składane ofiary, szczególnie dzisiaj na składkę inwestycyjną, za sprzątanie kościoła oraz skoszenie trawy przy kościele i na cmentarzu w Kozielcu. Serdeczne Bóg zapłać.
  8. Z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg odwołał do wieczności śp. Jana Wichrowskiego z Trzęsacza. Wieczny odpoczynek…. (intencje)

Ks. Bartosz Wojtaszek
proboszcz