X Niedziela Zwykła 11.06.2023

 1. Dzisiaj X niedziela zwykła. Trwamy w oktawie Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Dziękuję wszystkim, za tak liczny udział we Mszy św. i procesji. Dziękuję za przygotowanie ołtarzy Rodzinie Mes i Jakubek, Rodzinie Leśniewskich oraz Parafianom z Kusowa i Kozielca. Dziękuję p. Waldemarowi Jakubek i p. Tomaszowi Leśniewskiemu za przywiezienie brzózek do dekoracji ołtarzy i trasy procesji. Dziękuję za przygotowanie naszego kościoła oraz dekorację kwiatową. Dziękuję wszystkim ministrantami i lektorom, osobą śpiewającym, dziewczynkom sypiącym kwiatki oraz osobą niosącym sztandary i baldachim w czasie procesji. Dzisiaj procesja po Mszy św. o godz. 12.00 dookoła kościoła. W związku z oktawą codziennie procesja do piątku włącznie po Mszy św. wieczornej. Serdecznie zapraszam wszystkich, a szczególnie dziewczynki sypiące kwiaty do udział w tych Mszach św.
 2. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy we wtorek Św. Antoniego z Padwy, w środę św. Michała Kozala.
 3. W wtorek przypada 13-sty dzień w miesiąca objawień Matki Bożej w Fatimie. Serdecznie zapraszam na nabożeństwo przy figurze do kościoła parafialnego na godz. 20.00.
 4. W związku z remontami oraz pracami konserwatorskimi w tym tygodniu od poniedziałku do czwartku Msze św. o godz. 17.00 w Kozielcu, w piątek w kościele Św. Marii Magdaleny, a w sobotę w kościele parafialnym.
 5. W czwartek przypada zakończenie oktawy Uroczystości Bożego Ciała. Msza św. w Kozielcu z procesją dookoła kościoła o godz. 17.00. Bardzo proszę Parafian z Kozielca o przygotowanie jednego ołtarza od strony cmentarza. Na zakończenie procesji poświęcenie wianków z wonnych ziół, młodych gałązek drzew i kwiatów polnych. Serdecznie zapraszam służbę liturgiczną, dziewczynki sypiące kwiatki oraz wszystkich do udziału w tej Mszy św.
 6. W piątek przypada Uroczystość NSPJ. Msza św. będzie o godz. 17.00 w kościele Św. Marii Magdaleny z procesją dookoła kościoła. Serdecznie zapraszam wszystkich, a szczególnie dziewczynki sypiące kwiatki do udziału w tej Mszy św. i procesji. W ten dzień nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 7. Serdecznie zapraszam i proszę o pomoc w sprzątaniu dookoła kościoła i parku w Kozielcu w sobotę na godz. 10.00.
 8. Dziękuję za ufundowane kwiaty do figury Matki Bożej Fatimskiej z Vitroflory oraz dziękuję za ich posadzenie p. Grzegorzowi Słowiński i p. Markowi Winiarskiemu, dziękuję również za kwiaty zdobiące teren plebanii p. Aleksandrowi Michalikowi.
 9. Nasza diecezji organizuje Pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy w dniach 7-17 lipiec. Wszelkie informacje można znaleźć na stronie www.pielgrzymka.bydgoszcz.pl.
 10. W przyszłą niedzielę w przy naszej parafii będzie organizowana zbiórka na pomoc…
 11. Dziękuję za składane ofiary na składkę i konto parafii, szczególnie za ofiary składane dzisiaj na składkę inwestycyjną. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim Parafiankom za sprzątanie kościoła parafialnego i serdecznie proszę o pomoc w najbliższy piątek na godz. 18.00. Dziękuję za sprzątanie kościoła św. Marii Magdaleny Rodzinie Wardowskich i proszę o sprzątanie z tydzień Rodzinę Kaź mierczak. Dziękuję również za sprzątanie kościoła w Kozielcu Rodzinie Wojewódzkich i proszę o sprzątanie za tydzień Rodzinę Paulinę i Michała Ożóg. (intencje)

ks. Bartosz Wojtaszek
proboszcz