VIII Niedziela zwykła 3.03.2019

 1. Dzisiaj VIII niedziela zwykła. W tym tygodniu rozpoczynamy czas Wielkiego Postu oraz Misje Parafialne, które mają nas przygotować do peregrynacji obrazu Matki Bożej.
 2. W środę popielcową Msze św. o godz. 15.00 w Kozielcu, a o godz. 17.00 w kościele parafialnym. Podczas Mszy św. posypanie głów popiołem. W ten dzień obowiązuje post ścisły jakościowy i ilościowy (jeden posiłek do syta). Ofiary zbierane w ten dzień przeznaczamy na Hospicjum. Zapraszam po Mszy św. wieczornej radę parafialną na plebanię.
 3. Zapraszam na nabożeństwa w czasie wielkiego postu: Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.30, oraz Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00.
 4. Od piątku do poniedziałku przeżywamy Misje Parafialne i rekolekcje dla uczniów SP w Kozielcu:
 • Piątek
  • Msze św. o godz. 9.00 i 17.00 w kościele parafialnym z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnychproszę zabrać świece
  • O godz. 10.30 w Kozielcu spowiedź dla uczniów SP i Msza św. rekolekcyjna
  • O godz. 16.30 – Droga Krzyżowa
  • O godz. 21.00 – Apel Jasnogórski
 • Sobota
  • Msze św. o godz. 9.00 i 17.00 w kościele parafialnym z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich
  • O godz. 16.30 – Różaniec za zmarłych Parafian
  • O godz. 20.30 – Nauka dla młodzieży – (szczególnie przygotowujących się do bierzmowania)
  • O godz. 21.00 – Apel Jasnogórski

Spowiedź św. od godz. 8.30 do 9.30 oraz od godz. 16.00 do godz. 17.00

 • Niedziela
  • Msze św. według porządku niedzielnego o godz. 8.00, 9.30, 12.00 z Gorzkimi Żalami
  • O godz. 21.00 – Apel Jasnogórski
 1. W przyszłą II niedzielę miesiąca z racji misje parafialnych nie będzie składki inwestycyjnej – ofiary zbierane na tacę przeznaczymy dla ojca misjonarza. W czasie misji będzie zbierana składak wieczorna. Natomiast składka inwestycyjna – remontowa będzie wyjątkowo w trzecią niedzielę miesiąca tj. 17 marca.
 2. Próbę scholi dziecięcej w sobotę o godz. 10.00 w świetlicy we Włókach.
 3. Dzisiaj po Mszach św. można zakupić elementy dekoracyjne i flagi do wykorzystania przy dekoracji trasy przejazdu Obrazu Matki Bożej na dzień peregrynacji tj. 12-13 marca 2019r. – proszę już na przyszła niedzielę udekorować domy oraz trasę. Przypominam o zapisach u sołtysów rodzin, które chcą przyjąć obraz MB
 4. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kozielcu informuje, że w okresie od 1 do 16 marca 2019 roku prowadzona jest rekrutacja dzieci do Punktu Przedszkolnego, Oddziału Przedszkolnego i klasy pierwszej. Wymagane dokumenty można pobrać na stronie szkoły, otrzymać w sekretariacie lub u wychowawcy.
 5. Dziękuję za życzenia i wszelkie oznaki życzliwości z okazji mojego wprowadzenia na urząd proboszcz, dziękuję za posprzątanie kościołów, kwiaty i składane ofiary. (ofiary do skarbon w kościele). Proszę o odbiór przewodnika katolickiego (intencje)

ks. Bartosz Wojtaszek
proboszcz