VIII Niedziela zwykła 27.02.2022

1. Dzisiaj VIII Niedziela zwykła.

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w piątek święto Św. Kazimierza, królewicza.

3. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna czas Wielkiego Postu. W ten dzień obowiązuje post ścisły ilościowy i jakościowy od którego nie ma dyspensy. Zgodnie za prośbą naszego Papieża Franciszka i naszego Biskupa Krzysztofa przeżyjmy ten dzień w łączności z naszymi braćmi i siostrami z Ukrainy ofiarując swoją modlitwę oraz wyrzeczenie postne w intencji pokoju i zgody. Msze św. w naszej parafii o godz. 15.00 w Kozielcu oraz o godz. 17.00 i 18.00 w kościele parafialnym. Podczas wszystkich Mszy św. posypanie głów popiołem.

4. Serdecznie zapraszam na nabożeństwa wielkopostne. W każdy piątek na Drogę Krzyżową o godz. 17.30 oraz w niedzielę na Gorzkie Żale przed Mszą św. o godz. 11.30. Bardzo proszę, aby dzieci z klas II i III, które przygotowują się do I-szej komunii św. oraz kandydaci do bierzmowania szczególnie uczestniczyli w tych nabożeństwach.

5. W tym tygodniu przypada I-szy czwartek miesiąca. Po Mszy św. wystawienie NS i modlitwa o powołania. W I-szy piątek miesiąca chorych odwiedzę z komunią św. od godz. 8.00, a okazja do spowiedzi od godz. 16.30. Przypominam wszystkim dzieciom po I-szej komunii św. i kandydatom do bierzmowania o spowiedzi I-szo piątkowej.

6. Zapraszam na spotkanie kandydatów do bierzmowania w piątek po Drodze Krzyżowej w kościele parafialnym, natomiast spotkanie z rodzicami i dziećmi komunijnymi z klas 3 w niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 również w kościele.

7. Informuję, że została ukończona instalacja przeciwpożarowa w kościele Św. Marii Magdaleny. W najbliższym czasie kolejna firma, która posiada odpowiednie pozwolenia zainstaluje moduł bezpośredniego powiadomienia straży pożarnej. Alarm wzbudza się po wykryciu nawet niewielkiego zadymienia, poza tym przy wejściu do kościoła w razie zauważanie pożaru został założony włącznik, którym można ręcznie uruchomić alarm.

8. Dziękuję za sprzątanie kościoła parafialnego naszym Parafiankom; dziękuję za sprzątanie kościoła Św. Marii Magdaleny we Włókach Rodzinie Lewandowskim i proszę o sprzątanie na przyszły tydzień Rodzinę Kobiela; dziękuję za sprzątanie kościoła w Kozielcu Rodzinie Bigaj i proszę o sprzątanie w tym tygodniu Panią Barbarę Rojewską.

9. Dziękuję za składane ofiary na potrzeby naszej parafii i wszystkim życzę miłego tygodnia oraz owocnego przeżycia czasu Wielkiego Postu. Zachęcam jeszcze raz wszystkich do szczególnej osobistej modlitwy o pokój na Ukrainie. (intencje)

10. Z naszej rodziny Pan Bóg odwołał do wieczności śp. Bolesława Goliszewskiego z Kozielca. Polecajmy zmarłego Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

ks. Bartosz Wojtaszek
proboszcz