VIII Niedziela Wielkanocna 19.05.2024

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚW.

  1. Przeżywamy dzisiaj VIII Niedzielę Wielkanocną – Uroczystość Zesłania Ducha św., którą kończymy okres wielkanocny, a rozpoczynamy od poniedziałku okres zwykły. W przyszła niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
  2. W ubiegłą niedzielę przeżywaliśmy w naszej parafii I-szą komunię św. Pragnę jeszcze raz wszystkim osobą zaangażowanym w przygotowanie uroczystości serdecznie podziękować. Dziękuję również rodzicom dzieci komunijnych za ofiarę złożoną jako dar ołtarza oraz dzieciom z udział i modlitwę w Białym Tygodniu. Dzisiaj natomiast podczas Mszy św. o godzinie 12.00 przeżywamy rocznicę komunii, dzieci które w ubiegły roku przystąpiły do komunii św. Ogarniamy modlitwa wszystkie dzieci.
  3. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy w poniedziałek święto NMP Matki Kościoła, w środę wspomnienie św. Rity, w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana, w piątek NMP Wspomożenie Wiernych.
  4. Informuję, że w minionym tygodniu nastąpił odbiór wszelkich prac związanych z remontami kościoła parafialnego.
  5. Informuję, że od poniedziałku do środy włącznie nie będę obecny w parafii i nie będzie w te dniu Mszy św. W razie potrzeby kapłan do chorego proszę kontaktować się z kapłanami z sąsiednich parafii.
  6. Biskup Krzysztof Włodarczyk wraz Marszałkiem Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotrem Całbeckim zapraszają na koncert „Ciągle żywy”, który odbędzie się w sobotę 8 czerwca o godz. 19.30 w Arenie w Bydgoszczy z okazji 25-tej rocznicy pobytu św. Jana Pawła II w Bydgoszczy. Koszt biletu 20zł do nabycia w Kurii Diecezjalnej.
  7. Z okazji Dnia Dziecka serdecznie zapraszam do zaangażowania się w zbiórkę słodyczy dla dzieci przebywających w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym w Bydgoszczy. Słodycze można przynosić do zakrystii, a w niedzielę 26 maja będzie można złożyć ofiarę do puszki na ten cel. Gorąco zachęcam do włączenia się w tą akcję – sprawienia uśmiech dzieciom dotkniętym chorobą.
  8. Dziękuję za wszelką pomoc i życzliwość okazaną w minionym tygodniu. Dziękuję p. Lewandowskiemu za wypranie dywanu do kościoła parafialnego oraz Rodzinie Gałązka z Łobżenicy za ufundowanie nowej tarczy zegara na wieży kościoła, a p. Pawłowi Guczalskiemu, naszemu organiście za konserwację i uruchomienie tego zegara.
  9. Dziękuję za składane ofiary na potrzeby naszej parafii szczególnie na składkę inwestycyjną. W minionym tygodniu zostały opłacone zakupione wcześniej nowe krzesła do kościoła parafialnego. Wszystkim, którzy złożyli wszelkie ofiary na ten cel serdecznie dziękuję. Dziękuję za sprzątanie kościoła parafialnego. Dziękuję za sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Marii Magdaleny Rodzinie Krasimskim i proszę o sprzątanie za tydzień Rodzinę Elżbieta i Krzysztof Lewandowscy. Dziękuję również za sprzątanie kościoła w Kozielcu Rodzinie Mrówka i proszę o sprzątanie jeszcze raz za tydzień. (intencje)

Bartosz Wojtaszek
proboszcz