VII Niedziela Zwykła 23.02.2020

  1. Dzisiejsza VII niedziela zwykła jest ostatnią niedzielą przed czasem Wielkiego Postu. Liturgia zachęca nas do miłości naszych bliźnich, nawet naszych nieprzyjaciół. Niech ten czas wielkopostny pomaga nam w tej miłości.
  2. W tym tygodniu uroczyście rozpoczniemy czas Wielkiego Postu. W środę popielcową Msze św. o godz. 15.00 w Kozielcu, a o godz. 17.00 w kościele parafialnym. Podczas Mszy św. posypanie głów popiołem. W ten dzień obowiązuje post ścisły jakościowy i ilościowy (jeden posiłek do syta). W ten dzień ofiary zbierane przeznaczamy na Hospicjum.
  3. Przez cały okres Wielkiego Postu zapraszam na nabożeństwa wielkopostne do kościoła parafialnego: Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.30, oraz Gorzkie Żale w niedzielę przed Mszy św. o godz. 11.30.
  4. Cieszę się, że w minionym tygodniu odbyła się pierwsza próba naszego parafialnego chóru. Mam nadzieję, że ta inicjatywa będzie nieustannie rozwijana i serdecznie zapraszam wszystkich, którzy chcieliby się włączyć we wspólny śpiew. Próby odbywają się w każdą środę o godz. 18.00 w świetlicy we Włókach pod kierunkiem Pana Filipa Hołysz. W każdej chwili można dołączyć do chóry i wspólnie wychwalać Pana Boga
  5. Spotkanie organizacyjne dla osób zaangażowanych w przedstawieniu Misterium wystawiane w naszej parafii w piątek po drodze krzyżowej o godz. 18.00 w kościele parafialnym. Serdecznie zapraszam.
  6. Zapraszam do udziały w Mszach św. w tygodniu o godz. 17.00, szczególnie w środę na Nowennę do MBNP oraz w piątek na Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
  7. W przyszła niedzielę podczas wszystkich Mszy św. niedzielnych gościć będziemy Siostry Felicjanki z Warszawy, które dzielić się będą swoim powołaniem i pracą duszpasterską. Po każdej Mszy św. Siostry będą rozprowadzały książki, różańce i inne paramenty.
  8. Dziękuję za sprzątanie kościoła parafialnego. Państwu Mrówka za sprzątanie kościoła w Kozielcu i proszę o tą posługę na następny tydzień, natomiast dziękuję Państwu Brzozowskim za sprzątanie kościoła Św. Marii Magdaleny i proszę Państwo Lewandowskich o sprzątanie na przyszła niedzielę.
  9. Dziękuję za składane ofiary na cele parafialne i budowę nowej plebanii. W minionym tygodniu została przywieziona więźba dachowa na nową plebanię, przy dobrej pogodzie może uda się w tym tygodniu rozpocząć dalszą pracę. Wszystkim dziękuję za wszelką pomoc i dobro i życzę dobrego przeżycia czasu Wielkiego Postu.

Ks. Bartosz Wojtaszek
Proboszcz